Zmrzlé království 1. února 2017

Zima chytá nový dech a nasněžila více než 10 čísel sněhu, stihla také obalit každičký strom a každičkou větévku. Sluníčko se ukazovalo jen sporadicky, ale to nevadí. Že z vrcholku kopce také nebude nic vidět, jsem tušila, ale na zasněžené webkameře o kus dál jsem si to nemohla ověřit. Ven jsem se ale i tak vydala, abych se prošla po zasněženém lese, cestách a sněhovými tunely z větvoví jako úplně první (asi podobné nutkání, jako psát všude nanicovaté first, ne kecám, prostě se mi zrovna chtělo ven).

Takže to byla paráda brodit se neporušeným bílým kobercem, který v závějích na svazích dosahoval skoro až po kolena (podařilo se mi párkrát zapadnout při focení). Nahoře se proháněly chuchvalce mlhy. Cestou se jen párkrát objevily kousíčky modré oblohy a i slunce jednou nebo dvakrát zasvítilo přes filtr z mlh, ale jinak se to vůbec nepohnulo a kopec se topil ještě i na samotném vrcholku v bílé nicotě, kterou jsem zdokumentovala pro svou potěchu.

Dost jsem fotila stromy, cestu a pár drobností, takže to bude pořád to stejné, a jak by jistě řekl nejeden „jméno příjmení photography“, je to na jedno brdo :). A z fotek to není vidět, jaká to byla nádhera a paráda. Příroda umí. Člověk se vydupe z nánosu negativity, která se na něj sápe ze všech stran. Omrzne a přinese si domů hromadu materiálu, ve kterém se může rochnit až do temné noci.

Cestou zpět jsem ještě navštívila jedno železniční zákoutí, které už není opuštěné, ale jen tak jsem si sáhla zoomem pro mašinky na točně, aby mě někdo nevykostil, nevím, jestli by mi věřili, že jsem zbloudila v mlze. Takže na závěr připojím i železniční mašinérii. Ale třeba se někdy půjdu zeptat, hmm, no :D.

Roztřesený videozáznam

Spáchala jsem krátké video z mého roztřeseného záznamu na vypůjčeném telefonu, který už je staršího vydání. Nic lepšího tu nemám, ale budu ráda, když videu dáte i tak šanci, i když v dnešní době tomu zrnu obrazu nemůže konkurovat. Tvořila jsem jej až do dvou do rána a později jsem ho ještě jednou překódovala. Podařilo se mi také vyhrabat starou úvodní animačku, je to render *.tiff sekvence z roku 2006 (historie alert!), původně z larpařského videa Eodix. Enjoy.

Huňatý zimní les