Zimní procházky 12/2017

Po dlouhé době jsem se vyhrabala ven na kratší procházky, než zase vlítnu na lození po kopcích a údolích. Už jsem se nemusela válet s bacilem v posteli, ono je to potom už dost otravné, hlavně, když jste dobrodruh.

První procházku jsem pojala lážo plážo, už byl podvečer, takže se začínalo stmívat, padal hodně mokrý sníh a na cestách dosud nebyly žádné stopy. Druhá procházka vedla nad dálnici, odkud jsem měla výhled na město a na silvestrovský ohňostroj.

Slunce už zapadlo, ale ještě šlo pochytat trochu růžové záře na dlouhou expozici. Pak jsem vyfotila kopec, po kterém pobíhala světýlka. Blýskla jsem něco ohňů nad centrem. Sníh z předešlého dne už dávno roztál a všude bylo bahno. Mé gumáky podle toho také vypadaly, nechci domýšlet, jak by dopadly normální boty :). Nad krajem zářil měsíc a létaly mraky. V okolí se potulovalo pár lidí, někdo fotil od vodárny, ale jinak byl klid. Postupně všichni odešli a odjeli. Přibližně po hodině a půl jsem se sbalila i já a šla si nalít něčeho dobrého.

Třetí výprava se natáhla na celé odpoledne. Místo stezek bahnodrom a všude mraky lidu. Ze stativu jsem nefotila, nebyl nějak prostor a čas, ale i tak jsem se západem slunce nad Středohořím náramně pokochala. Byla to opravdu krásná podívaná.

Čtvrtá výprava směřovala na louku u opárenského parkoviště. Louka je téměř za kopcem a obyčejně tam bývá mnohem větší zima, ani tentokrát počasí nezklamalo a mrzla jsem řádně, kam jen se podělo oněch deset stupňů nad nulou. Všechny mé vrstvy v ledovém větru jen marně odolávaly. Zpátky jsem šla přes pastvinu, a to ve tmě není zrovna příjemné, ale je tam pár míst, z nichž lze také trochu fotit krajinu, lepší je to však buď z Lovoše nebo z louky nedaleko vrchu Ovčín.

Pokud se v tomto období naskytnou nějaké další výpravy, přidám je k tomuto postu.

Enjoy teh opráski.

Zimní cvaky