Warzone

Navštívili jsme válečnou zónu v Řeporyjích. Téměř úplným omylem. Indy chtěl jít totiž rovnou do lomu pro mýtické trilobity, jenže mně se chtělo jít prozkoumat „tu ruinu, co vypadá jak po vybombardování“, protože mi bylo jasné, že žádné potom už nebude. Odsud už jsme na žádný úřad naštěstí běžet nemuseli, takže jsme se mohli placatit pomalým krokem zmoženého šerpy.

U rozpadlého mlýna, jehož náhon lemuje cestu, se dobrodruh může dát vpravo dolů k ruinám vápenky, jimiž vede poměrně frekventovaná trať, nebo nahoru k lomu. Ruiny tvoří několik budov beze střech, mnohým již popadala patra, ale dá se ještě občas vyhopkat po zbytcích schodiště do výšin.

I tady jsme objevili úžasné sklepení, ale stativ tentokrát zůstal doma, takže mám jen pár roztřesených obrázků. Dále odsud vede ve skále tunel a naproti zóně se nachází jeden zasypaný. Na kopci jsou zbytky zdiva, věžička a další rozpadlá budova. Koleje lemují kamenné zdi a když budete mít času dosti, vyfoťte si motoráček. Všímavý strojvůdce se schová za řídící pult. Při troše štěstí potkáte i airsoftové nadšence a různé druhy běhajících kolistů či komoňstvo. Oblast se šine směrem k Prokopskému údolí, je tedy hojně proťáplá i osázená informačními cedulemi naučných stezek.

Válečná zóna