Vůně paliva

Podzemí, v němž se line vůně paliva z kdysi obrovských nádrží, je celkem hodně rozsáhlé. Trvá skutečně dlouho, než se člověk dostane z jednoho konce na druhý. Z nádrží už zbývají jen torza a dochovaných je jen málo. Zdi zdobí vrstva popela, do níž už kdekdo vyryl svůj podškrab.

Tunely jsou mnohdy obrovské, aby se do nich gigantické podzemní nádrže vešly. Chodby pro údržbu a vzduchotechniku pak směřují stovky metrů do temnot. Stavba započala až po druhoválečných událostech v nedalekých podzemních továrnách svázaných s pracovními tábory, a to v roce 1958. Stavba byla dokončena v roce 1962 a o 6 let později místo převzaly sovětské vojenské síly.

Z přečerpávacích stanic už tu mnoho nezbylo. Nádrže samotné mívaly až 4 metry v průměru, délku od 30 do 100 metrů. Napříč podzemím se táhnou i nižší spojovací chodby. Všechny vybetonované a fotogenické. Lze tu strávit spoustu hodin chozením a fotografováním. V některých úsecích se hodně zvedá prach a na několika místech hrozí sešup do díry nebo boule na čele, ale to už je každého věc, jak ochrání svou slupku.

Perfektní průzkum, úžasné podzemí. Deset z deseti hvězdiček urbexových.

Video

Foto