Vojenské technické muzeum Lešany 2015

Vojenské technické muzeum v Lešanech jsem navštívila v červnu minulého roku. Venku byla docela zima a večer jsem měla jet pryč. To si tak vybavuji. Den předem jsme byli v terénu tuším, takže jsme byli trošku unavení. V muzeu mají prima krámek, kde se dá najít spousta zajímavého materiálu pro sběratele turisticko vojenských archiválií a ohadrů. Muzeum samotné je rozsáhlé, většina exponátů je zastřešená nebo se nachází v halách. Mnohé stroje a předměty jsou zasazeny do dobové scenérie, ať už se jedná o ulici před starým krámkem, nebo zimní krajinu, případně zákopy pod útokem tanků.

Určitě si na toto muzeum vyčleňte dostatek času, protože je na co se dívat. Na obrázcích mám jen pár věcí. Neměla jsem stativ, ani moc času, také je okolo exponátů docela málo místa, všechny mají ochranné ohrádky, chodí okolo hodně lidí, v halách panuje šero a kolikrát úplná tma, ozářená okny falešné ulice. Kolikrát někam vlezete, a tam za okýnkem sedí voják a probírá se papíry ve staré strážnici, na cihlových zdech jsou dobové plakáty. Ve francouzské ulici svítí staré reklamy a na sněžné scéně zase omrzají týpci z tanku. Hodně si tu s expozicemi vyhráli a je to super.

Mají tu i tankovou arénu, kde probíhají různé akce během Tankového dne apod. Tehdy tu bývá hlava na hlavě, a proto jsem se sem chtěla podívat, až bude klid.

Muzeum Lešany