Vojenské muzeum v Piešťanoch

Prvního června bylo příhodné počasí navštívit tu správnou hračkárnu a tou se stalo vojenské muzeum v Piešťanoch na Slovači. Probíhaly v něm nějaké změny a úpravy až do října 2015. Momentálně jsou k dispozici tři rozlehlé haly, nacpané různou technikou a část letištní plochy, na níž hnízdí nepřeberné množství stíhaček, letadel a trochu té protivzdušné techniky.

Celá prohlídka je tak na dvě hodiny, čemuž odpovídá i fakt, že bránu otevírají v deset, v jednu a ve tři hodiny odpoledne, takže byste měli být u vrátek včas. Poslechnete si výklad k věci a pokud máte štěstí, dojdou i bývalí vojáci, kteří si rádi zavzpomínají a něco informací upustí. Také jsem mohla úplně v klidu fotit, aniž by mi někdo šlápl na nohu a zlomil stativ. Za mě palec hore.

Prohlédli jsme si spoustu těžké pásové techniky, lehké techniky a výzbroj a výstroj čs armády z let 1945 – 1992. Milovníci bojového šrotu si přijdou na své. Jak v halách tak i venku se nachází spousta letecké techniky, které uvidíte i tu na fotkách. Naživo ve 3D je to ale mnohem lepší. Muzeum je docela velké a párkrát do roka pořádá různé akce, kde je možnost větší interakce s některými exponáty (více než ochmatání čumáků při selfíčku).

Vojenské hračky