Ubytování pro prastaré zvíře

V kleci má Cookie holobyt už nějakou dobu. K vytápění za studených dní a nocí mi slouží hned několik věcí. Vyhřívací podložka, která se ohřívá v mikrovlnce a kterou používám na noc. Hřejivá vetbed, veterinární podložka s chlupem, tulipytlík, spacák původně pro malé psy a terarijní lampa s infračervenou žárovkou, kterou mám teď krátce.

Místo podestýlky, ve které by se jen tak plácal a ležel by na dně klece, má k dispozici odrazovou karimatku na kempování, kterou jsem sušila z dob školních výletů. Nepoužívala jsem ji na nic, ale teď se mi hodí. Funguje jako polstrování vaničky klece. Dále několikráte přeloženou deku, do které se občas zavrtává a různé další věci. Nově pak spacák. Uvažuju, že mu nebudu dávat dřevěný dům a to z toho důvodu, že jak se občas otřepe, tak se švihne do hlavy a to nechcete. Takže jsem se praštila přes prázdnou a vysypanou kapsu a koupila mu hezký huňatý spacák. Určitě by mu stačil i rukáv od mikiny, ale má to ode mě i jako dárek ke třetím narozeninám, i když jsou potkanům narozeniny celkem šumák.

Lampu zapínám, jen když jsem poblíž, pod tou se občas rozvaluje jako palačinka a nahřívá si hřbet. Infračervené světlo může trochu pomoci při problémech s klouby, svaly a při kožních problémech, nehledě na to, že jak už je Cookie starý potkan, mívá studené ruce a nohy. Trocha tepla ze světla mu jen prospěje.

Do jídla jsem mu implementovala pár novot, které by jinak nejedl nebo nepil. Jeho potkaní granule. Ty nechám rozmočit v teplé vodě a rozmačkám je s banánem. A bylinkový čaj, lžičku nebo dvě přimíchávám do sunarové kaše. Je to o tom, že ho vždycky musím nějak přechytračit, aby jedl i jiné věci a trochu pil a zatím se daří. Čaj bývá buď brusinkový nebo heřmánkový nebo dětský na průdušky. Občas kápnu B12 do jídla a dostává zeleninu a trochu ovoce. Prostě klasika. Občas se pomazlí s vařeným kuřecím křídlem. Opatlá s ním půlku klece, pak se nechá podrbat, vyčesat srst a jde se válet. Ačkoliv už moc nehlodá, přesto má k dispozici hlodací kostku z vápníku, bez příchuti, na té si občas brousí zuby, i když už jsem nedoufala, že to zkusí. Snad mu ten apetit ještě nějakou dobu vydrží, chlupáčovi.

Musím tady podotknout jednu věc, že žárovka, která mi přišla a kterou uvidíte ve videu, po pěti dnech každovečerního svícení praskla, když jsem lampu chtěla v jednu neděli rozsvítit. Z toho jsem měla vítr a tak jsem ji rovnou napojila na protipřepěťovou ochranu už od začátku, společně s ionizační věží. Bohužel to bylo asi úplně zbytečné. Teď testuji jinou značku a uvidím, jak jí to půjde. Akorát mě na tom štve, že se s tím musím drbat a ve výsledku mě to stojí dvakrát tolik. Obchod mi naštěstí uznal reklamaci a žárovku vyměnil. Za to jsem moc ráda, i když to momentálně nevyužiju. Možná časem.

Video

Foto