Twenty Seventeen Theme

Vzhled Twenty Seventeen se mi možná líbí ještě o fous více, než Sixteen. Jedná se o defaultní vzhled, běžící na redakčním systému WordPress. Typografie mi přijde taková čistší a oku lahodící. Ještě bych nějaké prvky poštelovala, možná se na to někdy podívám, možná možná.

Z předchozího vzhledu jsem nechala úplný základ, aby se to moc dlouho nenačítalo, ale jako lamovitému fotografovi mi začaly chybět obrázky v hlavičce a ráda bych něco nového. Prolezla jsem tedy své dvouterové úložiště snímků a upravila jsem si pár fotografií z mých malých výprav do přírody. Pravděpodobně se tomu budu i nadále věnovat, takže se ničeho nelekejte.

Nahodila jsem si tu XAMPP a po hodinách kopírování, exportování, laborování s nastavením a importováním databáze jsem si zřídila čerstvou lokální kopii, kterou se zase musím naučit používat častěji, než live verzi webu. Pořád něco vylepšuji nebo zkouším a občas mi upadne můj dřevěný connect, takže to nebyl ani tak náhlý popud. Abyste se nedivili, jakým hrůzným způsobem to zacházím s live verzí, pak se ničehož nebojte. Kopii mám na localhostu vždy a předtím, než něco vyzkouším, pročtu polovinu internetů. Jen mi to tu občas zapadá prachem a je potřeba provést upgrade.

Stále používám NetBeans IDE, ale v rámci urychlení práce, když si Fazolky náhodou vypnu a pak si vzpomenu, že bych ještě něco mohla poupravit, sáhnu po prográmku Notepad ++. I ten jsem používala před lety a mohu jej doporučit ostatním webařům pro drobnou prácičku. Na co bych se ještě chtěla podívat je použití Child theme. Vzhledem k tomu, že se hrabu i v PHP, bylo by to moudré. Quest, až bude zase chvíle a zachvátí mě webařská tvořivost.

CSS úpravy


ul {
list-style-position: inside;
}

/* adsense */

mark, ins {
background: none;
padding: 0px !important;
}

ins {
background: none;
}

/* header img in posts */

.site-branding {
  display: none;
}

.home .site-branding {
  display: inherit;
}