Trnava 2015

Krátká dopolední návštěva Trnavy na Slovensku se nesla v duchu procházky parkem, kolem náměstí a hradeb. Fotila jsem zapůjčeným kompaktem rozličná zákoutí, ať už ta vysmejčená nebo rozpadající se polozapomenuté domečky, ulice a průchody do Stínadel.

Rozhodnutí, že se pojedu válet na Slovač, padlo až na poslední chvíli. Sice se mi nechtělo nikam moc lozit, ale vytáhli mě do pěkného města, které by se jistě dalo ještě trochu více prozkoumat, mít na to potřebnou energii. Foťáček žral baterie jako na běžícím pásu, ale vyšly docela hezké, ostré kousky. Pokud máte rádi malé otlučené domečky, okolo náměstí jich najdete spoustu.

Také pekelník se sem neodváží, protože je tu kostel vedle kostela. Náměstí a hlavní ulice jsou hezky upravené, všude jsou fontánky. Ve městě se nachází i nový fotbalový stadion se světelnou fontánou před hradbami. Pořád se tam maká, ale chrám konzumu už je otevřen a dá se zajít na gáblík. Já jsem nějak neměla chuť, ale alespoň jsme koupili tvarohové koláče u jednoho okénka, ňam ňam. No a teď už tedy nášup obrázků pro turistiky chtivé jedince.

Trnavská zákoutí