Tajemná zámecká zákoutí

Mezi urbexem a detektorařením se mi naskytla příležitost navštívit tajemný zámek Horní Libchava, nacházející se na Českolipsku. V zámku je k vidění několik sbírek cestovatele a majitele pana Oldřicha Kiliána a přijdou si na své milovníci nejen Asie, Jižní Ameriky, duchovna a tajemna. V areálu je k nalezení i občerstvovna s dalšími výstavkami a vnitřním i vnějším pódiem pro rozličné akce. Na půdě sídlí netopýři a úzké točité schodiště nás z podkroví zavede až dolů do strašidelného a rozlehlého sklepení.

Sklepení se otevírá pouze během některých akcí. A kdo ví, jestli bývá schodiště věže normálně přístupné k průvodcování. Je docela krkolomné, po obvodu se nacházejí další dveře, vedoucí do neznáma. Netřeba však míti strachu, dolů vedou i jiné cesty.

Potěšilo mě, že jsem měla možnost navštívit a nafotit tak zajímavé místo. Během naší návštěvy venku zhusta pršelo, jak už je tak zvykem, když se jede někam fotit. Mně osobně déšť nevadí, pokud to není nějaký šílený slejvák a v klidu si zaurbexuju nebo zadetektoruju. Obalím se v blátě, pavučinách a prachu a je mi dobře (po důkladné odbordelovací proceduře).

Tajemná zámecká zákoutí