Svatováclavské slavnosti v Lovosicích 2018

Svatováclavské slavnosti v Lovosicích jsou rok od roku větší, dokonce tak velké, že už ani není kam dávat samohyby. Stánky se táhnou do dálav a na několika hudebních scénách po celém městě vystupují různé kapely až do pozdních nočních hodin. Nechybí ani kolotoče a další kratochvíle, například let vrtulníkem.

Osobně dávám přednost šermířským představením a když vidím něco nového, o to víc mě to baví. Ačkoliv jsem nebyla včas u kostela, takže Václav na koni mému hledáčku unikl, stihla jsem přednášku vikingů ze skupiny Midgard, jejich akčnější představení a vtipné divadlo od skupiny Lepus.

Historická scéna je schovaná v zámecké zahradě, takže je chráněná ze všech stran a zdi zahrady trochu odstíní hluk z okolí. Mechové hřiště je stále stejně kluzké a nevyzpytatelné. Šermíři měli co dělat, když došlo na nějakou bitku, ale myslím si, že to zvládli docela dobře.

Zde pak také probíhají různé akční soutěže pro děti a papírová bitva, před kterou jsme se s naší malou skupinkou zvedli a uprchli jsme v dál. Měli jsme už opravdu velký hlad a notně jsme vymrzli, když počasí otočilo a fičan ledový začal nadouvat historické stany. Ani taktické dvě vrstvy navíc, vytažené z batůžku mi moc nepomohly. Chvílemi se mi foťák klepal tak, že jsem nevěřila, že budu mít ostrou fotku :D.

Foto