Svatováclavské slavnosti Lovosice 2017

Dopoledne 28. září jsme se vydali do města, do centra dění mezi stánky a několik pódií s hudební produkcí. Očíhli jsme, co mají kde nového. Nakoukli jsme i na výstavu starých traktorů, která se každoročně pořádá u loděnice. Pěkné počasí z předešlého dne však nevydrželo, takže bylo po celý den zataženo. U kostela sv. Václava, odkud měl Václav vyrazit koňmo na krátkou jízdu mezi lidem až do dvora zámečku, už se šikovali účinkující z historické scény.

Skupina Lepus společně s historickým spolkem Midgard a sokolníky záchranné stanice Penthea zajišťovala zábavu nejen pro nadšence do historie, ale i pro ty, kteří se bavili asi ze všeho nejvíce při dobývání hradu – pro děti. Atmosféru doplňovaly řemeslné stánky, kde jsme se mohli podívat například na práci kováře v jeho malé dílničce. Nad hlavou nám plachtilo dravé ptactvo z Penthey. Skupina Lepus přišla s představením Legenda o svatém Václavovi. Vikingové z Midgardu nám předvedli staré zbraně a techniky boje. Po té už jsme se odteleportovali domů, ale cestou jsem si ještě zakoupila grilovaný uzený sýr.

Kromě historické scény jste si také mohli poslechnout Wohnouty a nebo country zase jinde. Případně jít na kolotoče a kyblík cukrové vaty. Či se dokonce proletět v helikoptéře. Míst s kulturou bylo ještě o fous více. Do kostelní věže jsem se tentokrát nevypravila, protože ji otevírali se začátkem šermířských klání, a ty jsem si nechtěla nechat ujít.

Snad se vám některé snímky budou líbit. Světlo mi moc nepřálo. Všechny bitky byly inspirované labutím jezerem. Fakt. :D Já se sice směji té poznámce, ale kluzký povrch hřiště, které tvořilo většinu prostoru zámecké zahrady, účinkujícím nedovoloval moc prudké pohyby. A teď už k nášupu obrázků z kouzelné škatule.

Svatováclavské slavnosti 2017