Střípky podzimu v lese 2017

Vystrčila jsem nos ze dveří a vyrazila jsem na prodíračku křovím za počínajícím podzimem, který si nechci nechat ujít ani letos, kdy většinou prší nebo je aspoň zataženo. Minula jsem ruiničku, srnku a než jsem se vydrápala z houštin nad vinicí, už se valily cáry šedých duchen. Cestou jsem se pozastavovala u úplných titěrností, dokonce se mi podařilo zahlédnout pařez s pár houbičkami. Na vyhlídkách fičel studený vichr, takže jsem byla ráda, že ty zbytečné vrstvy navíc táhnu.

Už je to dlouhá doba, kdy jsem byla nahoře naposledy a já chtěla využít tu chvíli sluníčka.. no téměř to vyšlo. Ale i tak byl lehký opar, takže to bylo jedno. Okolo kraví ohrady stezky zarostly. Padající listí milosrdně zakrývá nepořádek a na skále vládne fukéř, téměř mi vyrval telefon z ruky. V lese i na chatě probíhaly aktivity, takže tam jsem se moc nezdržela, ale na vydupání to bylo dostačující.

Jen škoda toho světla, věřím však, že se ještě dokopu, než všechno definitivně opelichá. Celá procházka mi zabrala asi pět hodin. Kdybych jenom lozila a nefotila, bude to tak polovina, ale také jen poloviční zábava. Fotografování stejně jako lození lesem působí dobře na ten chaos v hlavě.

Galerie obsahuje 1ks pavouka. Taktéž jsem si vzpomněla, že ruiničku obývaly berušky všeho druhu. Lozily po zdech a zhusta se rojily. A ještě připíchnu galerii z jednoho krásného zamlženého dne.

Lesní podzimní 2017