Šnekouni

Proběhla škatulata a šnečky jsem přestěhovala zpátky do bedny z Ikea. Začali být aktivnější a fauna box začal být těsný, leda bych je chtěla rozesadit, ale to nechci. Měla jsem dvě bedny, když se mi neplánovaně rozmnožili, ale ti malí už jsou dost velcí a velcí malé nepřejíždějí, akorát na ně zvědavě pokukují a pak si jdou hledět svého žvance.

Nic nového jsem jim nekupovala. Provedla jsem zase pár výročních debordelizací, a tak se mi uvolnila jejich předchozí ubikace. Nízké fauna boxy bych řekla, že budou až moc nízké na to, kolik je potřeba podestýlky, aby se šneci mohli zavrtávat. A trochu si dávám odstup od nakupování dalších a dalších věcí, když nejsou potřeba.

Ježíšek mi přinesl měkké plastové akvarijní kytky, takže tím jsem jim ozvláštnila ubytování. Nejakčnější achatina tím samozřejmě hned projela tam i nazpátek a oslizla všechny listy. Rádi sedávají na stěnách i na stropě ubikace, takže si myslím, že by se hodil i nějaký plastový bambus něbo nějaká taková větev. Skutečné kořeny by jim zplesnivěly, ačkoliv jsou přírodniny nejhezčí a nejpřirozenější na pohled.

Pravidelně se také plaví v rohovém bazénku, který je někdy těžké umístit tak, aby ho šneci nevylívali a nevyráběli si tak bažinu. Ačkoliv to člověk pěkně vyčistí a načančá, tak se setměním šnekouni vyjedou z nor a všechno důkladně přestaví k obrazu svému :D.

Ke šnekům jsem přišla úplnou náhodou, když před cca dvěma lety neteř dovezla přebytky z rozličných chovů. Ale baví mě je pozorovat, nikam nespěchají, projevují určitý stupeň zvědavosti a rádi se sprchují.

Video

Obrázky