Šnečci v bedně

Šnečci žijí stále spolu v jedné nebo druhé bedně, v poslední době jsem spáchala i pár obrázků z jejich života i bydlení.

Momentálně bydlí v nízké bedně, abych na ně lépe viděla a postřehla, kdyby šli spát. Určitě se poohlídnu ještě po nějaké další ubikaci. Ale musí mít výšku tak akorát. Hluboká bedna se mi moc neosvědčila a ve většině faunaboxů jsou větrací otvory řešené tak, že se dovnitř dostanou mušky, oblepovat to něčím by nebylo praktické ani estetické.

Ze staré bedny po broucích jsem sbalila víko s větračkou, překrytou jemnou síťkou. Větračka je po celé jedné třetině. Já na řezání plastu nemám žádný vhodný nástroj. Hodil by se.

O jednoho šnečka jsem přišla, ale ostatní se mají čile k světu i k jídlu. Na Batyině starším webu o achatinách jsem obšlehla nápad s rohovým záchodem jako rybníčkem. Kulaté plastové misky mi převraceli a roznášeli na kopytech. Takhle rohový záchod pasuje pěkně tam, kam má – do rohu, dá se přivázat, nezavazí a neotloukají se o něj.

Šnečiska stihla udělat v rybníčku pěkný nepořádek, ale docela je zaujal. Ráda bych jim dala do bedny ještě něco zajímavého, přemýšlím nad tím. V květináčích by se mohli vzájemně odřít, kůra by mohla zplesnivět, tak nevím, asi zůstanu jen u toho jídla a bazénu. Možná bych jim mohla zasadit do květníčku nějaké rostlinstvo k okusu.

Uvidím, co nového přinese čas. Musím ještě nakoupit pár věcí, nějaký jemný kartáček na zasviněné ulity a nový rozprašovač na vodu.

Šnečiska