Skalní sklepy v Ralsku a mikrourbexy

Dnes bylo opravdu hezky. Přibalila jsem si fotův přístroj, abych si po roce zdokumentovala některé ze skalních sklepů v Ralsku a vše, co mi přijde do cesty. Tak třebas při našich výpravách s Indym jsme už potkali rozličnou zvířenu, od zajíců přes orly až po stádo divokých prasat s celou školkou. Tentokrát se nám ukázala liška, která v luční trávě číhala na hlodavce. A tu se mi povedlo i trochu vyfotit :D.

Obrázek jsem ořízla, ale i tak je maličká. Ve skutečnosti byla obrovská a její zrzavý kožíšek svítil do daleka. Ještě jsme potkali zajíce. Jeden utekl a další dva seděli za plotem obory a dělali, že se jich nějací šílenci v lese vůbec netýkají.

Všude svítily rozličné kvítky. Mokřady i zdi skalních domů jimi byly obsypané. Mech se zelenal a sluneční paprsky rozzářily zelenou trávu na pastvinách. V korunách stromů vyřvávalo ptactvo. Po celý třicátý duben bylo opravdu příjemně (lesatě).

Navštívila jsem skalní sklepení (zase bez stativu :), která jsou ponechána svému osudu. Občas v nich někdo kempuje, ale většinou si tam jen odloží odpadky.

Vzhledem k tomu, že v Ralsku vzniká Geopark, byl by z téhle konkrétní oblasti hezký skanzen. Však co dalo lidem práce všechna ta pískovcová sklepení, bytečky a kovárnu vydlabat. Navíc je v okolí krásná příroda a sem tam i klid. Jestli se však něco bude někdy dít, to netuším.

Cestou domů jsme stihli jeden úplně maličký urbex do budovy s komínem. Už se úplně rozpadla. Oblá střecha se zhroutila a trámoví zmizelo. Sklepení je zhusta zasypané zase odpadky a jistě by se dalo ještě chvíli prolézat a zkoumat, ale po celodenním běhání po lese už jsme byli trošku dead, takže toto už píši vpodstatě ze záhrobí. Nu, jdu se zhroutit do hibernátoru. Uvidíme se u dalších výprav.

Skalní sklepy a random urbexy

Update: panenku, která strážila vlez do Ralska odnesli Lizzardníci, kteří si ji dali na auto. Jestli se tam ještě někde válí, to nikdo neví. Jsem to čirou náhodou vypátrala (náhodně čučím na web Airsoftwars, abych měla přehled o akcích).

lizzard2016-01