Rychlá šrota

Vydali jsme se s Montgomerym do ústeckého OC Forum vyplenit místní zverimex. Protože už jsem tam byla před pár dny, věděla jsem, že huňáči už na nás čekají.

(Rychlá rota = rychlá šrota, neb vše bleskově rozcupují a zpracují.)

Kluk, který nejprve vůbec nechápal, pročže se v obchodě ptám na pískomily, držíce přepravku v pazourách, nám nakonec živou hromádku chlupů, spící v domečku ochotně předvedl. Uvnitř byli čtyři různí pískomilové.

Vybrala jsem lilu a medově zlatého drobínka, protože tyhle jsme ještě nikdy neměli. Kdybych měla dostatečný prostor vezmu je všechny, ale nechci je cpát do starých klecí, i když jsme je vždy propojovali rourama, aby měli pořádné působiště.

Myšky mají prozatím pracovní název Zlatka a Stříberka anebo prostě puclíci. Zlatka je hyperaktivní a pořád poskakovala po terárku, zkoušela drifty, skoky a bleskové úniky v tunelech (které se i přes pokusy nepodařilo rozhlodat neb jsou to naše keramické výtvory). Stříberka zatím působí rozvážněji a po nějaké době se rozhodla nabouchat do tunelu dostatek ubrousků, aby si hezky ustlala.

Jsou to aktivní mláďata, přivezená ze dvou chovatelských stanic. Pískošci se nebáli a přes ruku lezli, jako by byli zvyklí. Ve zveráku měli krásně čisto a domečky doznaly architektonických změn pod jejich hlodavými zoubky. Nejsou to vystrašení tvorečci jako v jiných zverimexech, podle všeho se tam k nim chovali hezky. Pro jistotu dostali novou napáječku od Ferplastu, banánové dropsy a speciální směs krmení přesně pro ně.

Dnes mi sestřenka trefně napsala, že se všeho vzdáváme, jakmile začneme s někým chodit. Je to zvláštní. Možná, že čekáme, že budeme spolu něco podnikat, začneme žít jinak a jinde a na chlupáče by nezbyl čas, což je velká mýlka a bez chlupáčů to není ono. Před lety jsem pískáčky chovala a proto jsem se pro ně rozhodla i tentokrát. Vždy mi byli sympatičtí a ráda jsem pozorovala jak se hemží. Jsou to svéhlavá zvířátka, které si můžete zamilovat a která si vás omotají kolem prstu.

Pískomilové