Rozhledna na vrchu Brdo v pohoří Chřiby

V tom největším horku (35 °C) jsme se rozhodli prozkoumat kamennou rozhlednu na vrchu Brdo v pohoří Chřiby. Samohyb jsme zanechali roztékat na parkovišti u lesního penzionu Bunč. Nejprve jsme se vydali obhlédnout cestu dolů k jakési vile v lese. Pak jsme vyrazili vzhůru širokou lesní cestou směrem k rozhledně, ke které to je od parkoviště ještě 3 a půl kilometru nahoru a dolů, většinou tedy pod korunami stromů.

Pozorný čtenář si jistě všiml, že jsme šli nejprve někam do kopru, ale měli jsme jako správní ajťáci v záloze navigační systémy, takže ty jsme se tu naučili zase používat.

Cestou jsme našli základy mostního pilíře jakési dálnice, které už se skrývaly za hradbou stromů, různé jiné betonové stavby a tunely, kudy se asi sbírala voda, místy i zvěř. U studánky jsme nebyli, ale vedla k ní odbočka nedaleko Bunče. Po cestě se dá najít i přístřešek s luxusním ohništěm, kde si můžete po večerech opékat buřty.

V lese vonělo dřevo, panovalo ticho a bylo fajn. U samotné rozhledny projdete hustým lesíkem a docela i krpálem, no ještěže bylo sucho. Rozhledna se nachází 587 metrů nad mořem a je vysoká 24 metrů. Je to masivní kamenná stavba, uvnitř jsou na jednotlivých patrech vystaveny fotografie zajímavostí z okolí. Vrcholek je prosklený a dají se tam otevřít celkem tři okna. Docela to tam fičí.

Můžete se podškrábnout do knihy návštěv. Dole v budce zakoupíte vlezné listí za dvacku na osobu. Mají i limonády, oplatky, turistické dříví a razítka do zápisníků dobrodruhů. Výhled je opravdu krásný a na mapě lze prozkoumat, na co vlastně koukáte. Žrádla jsem si na cestu zabalila dost a dost, takže jsem se mohla o jeden chleba podělit se spoluhladovcem :). No a mám i pár obrázků. Objevili jsme i Yettiho, takže všichni ti lovci mohou odejít na odpočinek.

Rozhledna Brdo