Projekt Jelen a Alíci

Občas si s Indym a Alienem sedneme k naší hře, kterou jsem namalovala na motivy filmů Vetřelec a Vetřelci a přitom nás napadne kdejaká ptákovina. Třeba fotografování kostlivce v temném lese nebo podzemí. Nebo nějaký příběh. Jeden scénář už leží u ledu asi rok a druhý by byl technicky nerealizovatelný, tak jsem se rozhodla, že zkusím namalovat jednoduchý komiks a k Alíkům vyrobím nějaké kulisy z kartonu.

Postupně jsme vytvářeli postavy a situace a já mám ráda making-of, takže si sem pár detailů zanesu. Čas od času se na tento projekt vrhnu. Kreslila jsem si postavy, jejich výrazy a gesta (všechno vypadalo celkem děsivě, ale co) a o nějakou dobu později jsem načmárala storyboard na necelé dvě A4. Má asi 15 okýnek a je v nich zahrnuto vše, co nás napadlo při brainstormingu a ještě něco navíc. Ve výsledku jsem pár okýnek ubrala, protože jsem líné.

Hluboce inspirováno našimi výlety do bývalého vojenského prostoru, přírody tam, situacemi a scénami ze života. Uvidím, jak mi to půjde. Mám nějaká inkoustová brka od Indyho, který je dovezl až z dalekého Práglu. To je to mýtické město, kde když vejdete do prvního obchodu, mají magicky to, co sháníte a nikdo se na vás nekouká jako na ufona. Alespoň k něčemu je ta Praha dobrá. Ale dost bylo srandy. Podivné předměty výtvarného charakteru sháním maximálně jednou do roka, takže ani nemá smysl zavážet místní sklady.

Dalo to dost práce a i když je výsledek matlámo-patlámo, tak jen koukejte a nikam to nekopírujte, děkuji těm, kteří respektují tvorbu a autory a nedělají si tady z toho samoobsluhu. Komiks se studuje po řádcích, zleva doprava. Možná s tím ještě časem něco udělám, třeba scanner by se hodil a nějaká šablona.

Stolní hra Alíci

Komiks Jelen

Komiks – jednotlivá okénka