Procházka po hrázi

Na přehradě nádrže Sĺňava na řece Váh, jsme se byli projít dvakrát. První procházka se nesla ve znamení silného nárazového vichru, který mi z ruky rval přístroje a málem mě odnesl v dál, kdyby mě nedrželi :D a druhá procházka zase byla krásně prosluněná, kdy vítr trochu polevil, takže už jsem si nemusela dávat do kapes šutry.

V nevlídném počasí tam byl klid, ale jinak se prý po hrázi prohánějí davy. Nachází se zde příjemná hospůdka, kde jsme se ohřáli (někteří i vnitřně), než jsme se vydali zpět. Na dvoře hospůdky jsme potkali kachny i kočku, která se chvíli hřála i u kamen a spoustu fotogenického harampádí.

Cestu podél vody lemují vybledlé cedule a rozpadající se dřevořezby. Po uměle navršeném molu se lze dostat dost daleko od břehu a nechat se za vichřice ohazovat studenými vlnami jako na moři. Atmosféru dokresluje nedaleká čistička odpadních vod a naplaveniny všeho možného. I za sluncesvitu tam na mě padl takový postapokalyptický pocit prázdnoty, což v mém případě není nutně špatně :).

Vodní nádrž Sĺňava