Překonvertování videa

Které je moc velké. Čas od času se stane, že mi prostě začne docházet místo na disku. Nejenom, že jsem hráčka a hry spolknou spoustu prostoru, ale také generuji tuny fotografií a videozáznamů. Protože videa nejsou nutně potřeba v originální kvalitě, třeba záznamy obrazovky, kde něco kreslím, napadlo mě, že jejich překonvertováním, bych si mohla ušetřit pár gigabajtů prostoru pro svou další tvorbu.

Sice mi to moc dlouho nevydrží, ale každý kousek se počítá k dobru. I tentokrát jsem pro tuto činnost použila konvertor HandBrake. Nastavení jsou trochu časově náročnější. 150 GB složku jsem zmenšila na 10 GB. Ale opakuji, jsou to spíš druhořadá videa, která pro mě nejsou tak důležitá.

1) V Tools -> Preferences z váložce Output Video jsem aktivovala Automatic file naming, zvolila jsem Default path, dále jsem měla zaškrtlé Change case to title case a Replace underscores with a space, ale to asi není ani nutné. MP4 ext: Automatic.

První nejdůležitější nastavení programu.
První nejdůležitější nastavení programu.

2) Otevřela jsem si celou složku s videi. Open source -> Folder (Batch scan). Chvilku scanuje videa.

3) Nastavila jsem render:

a) Záložka Summary: Format MP4, zaškrtnuté Web optimized, překontrolovat size, použila jsem upravený Legacy: Normal preset, ale dá se vše předělat k obrazu svému.

Záložka Summary.
Záložka Summary.

b) Záložka Dimensions: 1920 x 1080, Anamorphic: Loose, Modulus: 2, Cropping: Automatic (dohlédnout na tuto položku).

Záložka Dimensions.
Záložka Dimensions.

c) Záložka Filters: pro tato videa jsou všechny filtry vypnuty.

Filtry vypnuty.
Filtry vypnuty.

d) Záložka Video: Codec: H.264, Framerate: Same as source (variable nebo constant, to je asi zatím jedno, constant se hodí, když je zvuk rozhozený), Encoder preset: Slower, Encoder tune: None, Encoder profile: Main, Encoder level: 4, Constant quality: 20.

Nastavení obrazu.
Nastavení obrazu.

e) Záložka Audio: Codec: AC3, Bitrate: 256, Stereo.

Nastavení zvuku.
Nastavení zvuku.

Toto nastavení jsem si uložila do Presetů, abych ho mohla kdykoliv použít, když bude potřeba a nemusela vše štelovat znovu.

4) Tlačítkem v horním panelu nástrojů Add to queue: Add all, jsem přidala do fronty všechna videa ze složky, kterou jsem zvolila na začátku návodu.

5) Spustím konvertování tlačítkem Start a pak už jen obrůstám mechem při čekání na výsledek.

Obraz z překonvertovaného videa.
Obraz z překonvertovaného videa.
Obraz z původního videa, v přibližně stejné části.
Obraz z původního videa, v přibližně stejné části.
Velikost souborů po překonvertování vlevo.
Velikost souborů po překonvertování vlevo.