Podzemní sklady munice

Urbexák fotí urbexáka, kterak fotí. Tak nějak to vypadalo na jedné z našich výprav za historií a za dobrodružstvím do fortifikovaných podzemních skladů munice, nacházejících se kdesi v lesíku. Nám vždycky všechno trvá a než se rozhoupeme k akci, no někdy se stane, že objekt zanikne a jindy, že je naopak řádně odvětrán.

Sklady potěší nejedno oko, toužící spatřit stavby vojenského charakteru z období Studené války, kdy napjaté vztahy mezi USA a SSSR nutily státy celého světa zhusta zbrojit a plánovat jaderné útoky. Není to tak dávno.

Jak objekty vypadaly po odjezdu sovětů, lze vypátrat na webu podzemí CMA. Ještě předtím, než je zničila nenechavá pačmáta humanoidova, byly téměř v pořádku. Matrix už byl jistě odpojen a uzávěry nádrží proražené, ale doposud v nich nehořelo a veškeré zabezpečovací prvky byly na svém místě. Dnes o třicet plus let později toho nezbývá mnoho k vidění.

Našli jsme zde něco ze vzduchotechniky, filtrů, nádrže na vodu, sem tam nějaký ten trezor na dokumentaci a pozorné oko si jistě všimne i záchodku v úzké chodbě. Vysokotlaké filtry a nejedny dveře již vzaly za své. Oba objekty jsou i ohořelé. Jeden je úplně zničený.

Ze dvou dieselových motorů se dochoval pouze jeden a i ten je rozebrán a různé součástky leží opodál. Škoda jich.

Objekty jsou chráněné valy a střílnami. V jejich okolí se dále nachází nádrž na vodu, dílny a manipulační plocha zarostla roštím.

Video sestává z několika vážně temných záběrů ve dvou identických objektech, nikdo z nás nemá silný paprsek a kamera se ve tmě také nechytá.

Jeden kryt je očouzenější než druhý. Naprostá bomba, destinace mě uchvátila.

Video

Foto