Patero urbexerů v temnotách

Dnes jsem provázela v naší oblíbené podzemní destinaci hned dvě návštěvy z dalekých krajin :). V týmu se sešli Lady Zazza s kolegou Honzou, dobrodruh Indy, Ritter a já. Vstup do podzemí se nám krásně povedl suchou nohou, protože zase jednou klesla hladina vody v chodbách bývalého dolu. Oběhali jsme několik významných prostor a fotograficky zajímavá zákoutí. Po sedmi hodinách se má část výpravy přesunula k východu. Zazza si ofotila mou ušmudlanou mapu, aby se pak cestou ze sloupového sálu neztratila. Podařilo se nám navštívit nějaké další chodby, do kterých jsme dosud nezavítali.

Z několika míst a od vchodu zmizely odpadky, které se tam ještě před týdnem povalovaly. Ve sloupovém sále ležela ohromná mapa podzemní továrny. Trpaslík, strážící zbytky zplesnivělé návštěvní knihy už nežije, přišel o hlavu. Slavné vizitky slavných zahraničních urbexerů také zmizely a zmizely i plány podzemí v přístupové chodbě C. Přibyly však různé opady, bylo slyšet, jak kámen pracuje a puká ve tmách. Vše se tam neustále mění. Na hladině prvního většího jezera v trafostanici neležel žádný varovný povlak, ale vzduch byl i tak celkem prašný, přesto jsme vše prošli bez problémů.

Setkání s moravskými urbexery bylo fajn a doufám, že se jim procházka líbila. Budu se těšit na fotky, které pak určitě linknu i tu. Já jsem si také párkrát cvakla. Nic jsme tentokrát složitě nearanžovali a pár míst se sálem, cihlovým sloupem a chodbou k němu vedoucí, jsem si šla blejsknout úplně sama. Bylo to fajn. Děkuji všem :).

Odkazy na fotogalerie

Urbexácká světélka