Opuštěný zámeček

Opuštěný zámek skýtal mnoho neobjevených a neprozkoumaných koutů. Tak třeba kryt pod zámkem nás překvapil svou rozlehlostí. Sestává z dungeonových chodeb, schůdků, místnůstek a nízkých stropů. Výlez na druhé straně u zborcené terasy je zasypaný a schůdky si tam tiše rezavějí. Dostat se k západní straně zámečku není obtížné, jen jsme se trochu prošli. Hlavním úkolem byla dosud neokouknutá fasáda a musím říct, že mě pohled na pár neotlučených štuků a ozdob náramně potěšil.

Omrkli jsme terasu, libový bazén se zeleným obsahem i roští, rostoucí po zdi vyhořelé budovy. A nejlepší na tom je, že tam zase vůbec nikdo nebyl. Obešli jsme i novější hospodářské budovy s bezďáckými pelíšky. Většina staveb už tak různě popadala, v ostatních to vypadá pomalu jako v obchoďáku (co do množství ohadrů a těch věcí), ale jinak jsou vesměs fotograficky nezajímavé. Nejkrásnější je hlavně zámecká budova a detaily, na kterých spočinulo naše oko.

Kromě zámečku jsme neopomněli navštívit ani dungeon, usedlost a nově i válečnou zónu. V usedlosti probíhaly jakési soukromé party aktivity, které jsme nechtěli narušovat a beztak už jsme museli běžet (zase na ouřad). Z čínského altánku někdo odklidil pelíšek a ohadry, což mě překvapilo. Zdá se, že se dějí i věci dobré. Jestli na tom pracuje majitel nebo nějací dobrovolníci, tak zírám a smekám všechny klobouky, jen tak dál.

Všechny tyto bláznivé aktivity nás dovedly k nápadu navštívit nějaký pražský army shop. Doporučení jsem žádné neměla. Zastavili jsme se v army shopu na Anglické a odnesli si taktickou vestu, helmu a epesní letecký nožík, takže už se Indy netahá s batůžkem, který ho vždycky někde zasekl o strom a netluče se o nízké stropy a může si u toho průzkumnického řádění nakrájet i salám a má vše po ruce.

Zámecká tajemství