Milověci 2020

Letos je toho na jednu stranu méně, taktéž jsem si vypůjčila zelenou proužkotlapku z minulého postu, na stranu druhou jsem objevila nové zajímavé knihy a seriály a s nimi spojené fandomy a spoustu šikovných umělců. Jestliže se ještě něco naskytne, určitě to sem přidám.

Jejich tvorba je jasná jako jitřní hvězda. Mnozí z vás poznají seriály jako je Peaky Blinders (Cillian Murphy), Hannibal (Mads Mikkelsen, Hugh Dancy), BBC Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) a Granada Sherlock Holmes (Jeremy Brett 😍 a David Burke hrál v prvních dvou sezónách Watsona). Seškrábala jsem zbývající drobné a zakoupila jsem alespoň něco málo pohlednic od nezávislých tvůrců na daná témata.

Když na to člověk nespěchá, pak printy odchází z Británie a přijdou do ČR obvykle do dvou týdnů. Autoři zde uvedení figurují i na twitteru a nejeden z nich má k dispozici i jiné formy výtisků (WiseSnail má například celé knihy fanartů), či prodává přes jiné weby. Na obrázku jsou uvedené Twitter přezdívky aktuální k datu vydání postu a odkazy vedou na aktivní stránky.

Existuje i hromada dalších šikovných, kteří prodávají například přes Etsy apod. Ty už si ale člověk musí dohledat a eventuálně začít sledovat jejich tvorbu na některé sociální síti. Než si půjdete něco koupit, prověřte si, že obrázek pochází skutečně od daného umělce a nevydělává na něm nějaký zloděj. Toto se bohužel děje na všech frontách, proto je lepší nejprve hodit okem po socnetech.

Opuštěná Amerika přišla až o něco později. Urbex knihy fotografa Matthewa Christophera se věnují jednomu z mých obíbených témat a to je Urbex. Tentokrát skrze sklíčko Amerického autora, jehož stránky už také nějakou dobu sleduji.

Odkazy na stránky tvůrců

@artistlin8

@beatricenius
@ThanatosOfNicte
@WisesnailArt
@rionka
Mižu
https://www.abandonedamerica.us/

Galerie

Rionkový print.
Fan arty z RedBubble.
Fotografie ze zámeckých koutů od Mižua.
Fotografie ze zámeckých koutů od Mižua.
Will v pohádkovém světě. Obrázek se jmenuje Missing You.
Will v pohádkovém světě. Obrázek se jmenuje Missing You.
Dvě víly.
Dvě víly.
Ukázka vnitřní strany knih Abandoned America.
Ukázka vnitřní strany knih Abandoned America.
Dvě urbex knihy. Autor: Matthew Christopher.
Dvě urbex knihy. Autor: Matthew Christopher.