Milověci 2017

I tentokrát se podívám do soudku s milověcmi. Některé jsou kreativního charakteru, jedna je ze Star Wars. Nefotila jsem všechno, ale jen tak pro inspiraci a čumendu něco.

Ještě se mi letos podařilo uhnat tři podškraby. Jeden je od Beaxe, druhý od Mižua a třetí od Rionky :). Tři různé oblasti. To už je docela slušné :D, hned vedle slavného hledače pokladů a pak ještě průzkumníka historického podzemí, které mám v jiném blbníčku. Je mi pořád stejně trapně, když žádám o podškrab, ale taková věc mě potěší, fakt.

Kalendáře na příští rok tu nesmí chybět. Ještě mi tu visí loňský urbexový a předloňský rionkový, kvůli obrázkům. Od Indyho jsem dostala nový urbexový od Opuštěných míst, o kterých jste tu již mnohokrát slyšeli a od Montgomeryho kalendář České Středohoří od fotografky Ludmily Hájkové.

Urbex kalendář od Opuštěných míst a České Středohoří od Ludmily Hájkové.
Urbex kalendář od Opuštěných míst a České Středohoří od Ludmily Hájkové.

Letos jsem musela podporovat spíše své nemocné potkany, než že bych mohla podpořit umělce a tvůrce a ještě stále škrábu na mrtvý foťák, což je taková poslední příhoda. Takže jsem objednala z Redbubble jen pár fotek finského urbexáka a fotografa, jehož tvorbu sleduji už pár let. Mně přišly hezké pohledy a jemu pár centů do kasičky. První várka se ale ztratila nebo byla ztracena, můj problém vyřešili rychle a druhý pokus dopadl nadmíru šťastně. Z druhé strany každé pohlednice je uveden autor díla i název.

Balíček z Redbubble. Fotografie spáchal Janne Flinck.
Balíček z Redbubble. Fotografie spáchal Janne Flinck.

Kromě kalendáře se mi do pazour dostal i pěkný print od Michala Seidla z Urbex Týmu Kralupy. Jde o interiér kostela. S urbexáky se jde obvykle domluvit na printech, když se vám nějaká fotka líbí a chtěli byste ji mít na zdi. Už jsem viděla i velký formát a dopadlo to moc pěkně. Já mám jen menší printík na A3 i s muří nohou na zadní straně (díky moc). Zařizoval Indy.

Prozatím posledním lapačem prachu je svícen na čajové svíčky v podobě Dartha Vadera. Je to můj oblíbenec, tak mě vždycky nadchne, když si na to někdo vzpomene :). A to je vše, o čem jsem chtěla datlovat. Možná ještě něco přibude, uvidím.

Dáreček - Vaderova maska na svíčky.
Dáreček – Vaderova maska na svíčky.