Milověci 2015

Tak mě napadlo, když jsem se dívala do internetů, že bych mohla sepsat post na téma co mě těší, co mi zdobí hnízdo a na co se koukám, když ráno (večer) vstanu. Pár milověcí, které mi připomínají, že jsou i věci hezké a hromada tvůrčích obrázků od různých lidí. Vytvořila jsem rozličné výstavky všelijakého harampádí, kterým jsem se momentálně obložila.

Hmotné statky, pár zachycených momentů. Trvalo dlouho, než jsem si něco takového vybudovala a stále to vzniká. Vpodstatě dlouho jsem neměla tak úplně svou místnost a potom byla obložena plakáty z Pána prstenů a Matrixu. Až poslední dobou, kde se sběratelsky zaměřuji na spoustu různých okruhů zájmu, jsem tak nějak nainstalovala poličky, vitrínky a zdědila knihovny, do nichž se vejde jak hromada knížek, tak spousta prapodivných lapačů prachu, které mi dělají radost.

Nálezy z detektoraření prozatím nemám jakým způsobem vystavit, ale potěší mě, když se z kusu zmuchlaného plechu, obaleného hlínou vyklube odznak pro hraničářské útvary nebo květina. Případně když najdu kolečko. Čas od času získám i mincičku zachovalou, která neležela v hlíně, a tu si pak ňuchňám a očumuji. Tu je například prvorepubliková pětikoruna s továrnou, která se mi velmi líbila a tak jsem jí musela mít, áno.

Vlk pohraničníků.
Vlk pohraničníků.
Prvorepubliková pětikoruna s továrnou.
Prvorepubliková pětikoruna s továrnou.

Na zdi jsem si pověsila pár našich křivých urbex fotek z podzemní továrny. Kromě továrny tu mám ještě rionkové urbexy a obrázky. Ostatně alespoň jedno zeleniště sem dám, i když to tu už několikrát bylo :D. Ještě plánuju alespoň nějaký kotel s potrubím, kapraď z opuštěné školy a starý psací stroj ze zámku do fešného trojrámečku, pokud mě nezaujmou jiné věci, až se budu zase hrabat ve fotografiích.

Urbexová galerie.
Urbexová galerie.
Proužkotlapka od Rionky.
Proužkotlapka od Rionky.
Náš kalendář.
Náš kalendář.

Jelikož jsem pařanka a miluji mimo jiné i Star Wars, nesmí tu chybět nějaký tématický obrázek, figurka, v tomto případě výšivka od Pantagruely, která mě mile překvapila a od té doby se výšivka válí vedle zrkadla.

In Vader we trust.
In Vader we trust.
Už se na ně tolik nepráší.
Už se na ně tolik nepráší.

Od malička domů tahám šutry, teď už mi je dokonce ani nevyhazují. Mám takovou malou sbírku, menší kamenolom ve skleněných dózách a na poličce v žádném případě nesmí chybět trilobiti a jiné potvůrky. Zkamenělý kus dřeva, zelený, růžový a jinak barevný štěrk, v němž se čas od času přehrabuji.

Podmořské téma.
Podmořské téma.
Zkamenělí šneci a různé po cestách sebrané kamenivo.
Zkamenělí šneci a různé po cestách sebrané kamenivo.

Mám ráda i věci historického charakteru, případně různé kudličky a jednou bych si pořídila meč. Číši jsem dostala kdysi dávno a roh na pití jsem zakoupila na historickém jarmarku, na které docela ráda chodím očumovat zboží ve stáncích a cpát se šunkou od kosti.

Protože nač si věci, které nám připomínají jiné milověci, schovávat a ukrývat před vlastními zraky. Jeden si aspoň připomene, co rád dělá a co ho těší, když jsou třeba chmury, nebo tak něco. Nedá se říct, že by to byl nějaký lék snad, ale jde o sebevyjádření a stravu pro smysly, i když jde jen o pár drobných věcí.