Milešovka

Z Ostrého jsme se přehoupli do Milešova (kde se dá nalézt spousta starých domečkovitostí) a tou nejdelší cestou jsme se pomaličku vydali vzhůru na nejvyšší horu Českého Středohoří Milešovku. Trasa byla dlouhá 2,6 km a stoupání činilo 446 metrů. Bylo to vpravdě náročné, u rozcestí s hromadami šutrů už jsem si musela hlodnout do cukrů, ale vylezli jsme až na vrchol.

A tam jsme zazvonili na věžmastera, který nás za drobný poplatek vpustil do vyhlídkové věže, odkud jsou parádní výhledy všemi směry až ke Krušným horám. Byl už trochu opar a bordýlek ve vzduchu, který nám bránil dohlédnout ještě dál, avšak okolo vrcholu se nenaháněly žádné mraky, jak je tady tomu zvykem, takže jsme byli spokojení (i sami se sebou).

Na nádvoří panoval klid. Kromě dvou starších lidí, které jsme potkali u křižovatky a pak ve dveřích, nahoře nikdo nebyl. Stánky měly zavřeno a školní výlety už měly padla. Ještě cestou dolů jsme střetávali další výletníky, kteří si nechali výstup až na večerní hodiny.

Celá trasa je stíněna stromy a něco uvidíte, až vyhopkáte vzhůru. Čas od času mezi stromovím prosvítají vrcholky okolních kopců, signalizující blížící se checkpoint. Toho se lze chytit a s nadějí sledovat, jak pomalu postupujete nad ně. Mám i krátké telefonní video, které spáchal Ritter. Jsem to spíchla dohromady a upnula na potrubí. Enjoy.

Video

Milešovka