Má tvorba na RedBubble

Už nějakou dobu přemýšlím nad tím, že bych trošku popolezla z ulity. Jakožto tvor, který si většinu věcí nechává pro sebe, stejně tak myšlenek, jsem objevila dost zajímavou bublinu, plnou tvůrčích osobností. Ta bublina umělcům a fotografům umožňuje ukázat světu jejich tvorbu, kterou si můžete zakoupit a oni tak získají pár peněz pro další činnost. Jmenuje se RedBubble.

Je to jedna z mnoha stránek, které nabízejí tuto možnost. Existuje i Zazzle nebo DeviantArt a další. Možná i vy nějaký takový portál znáte. Je třeba pročíst podmínky. Nemám tu žádné marketingové oddělení, dokonce ani tiskárnu, abych si obrázky mohla vyrábět sama a pak je rozesílat do světa. Vzala jsem tedy zavděk červenou bublinou, kde by se právě o tohle měli postarat. Nabízí mnoho produktů, od zarámovaných obrázků, přes trička, hodiny, nálepky až po pohlednice, na nichž můžete prodat své dílo. Jim se zaplatí výroba, materiál a poštovné a vám přijde pár peněz, podle toho jak jste si to nastavili v systému (musíte však dosáhnout částky 20€, pokud toho nedosáhnete, peníze budou vyplaceny jednou ročně). Můžete prodávat a dostávat 20% z výsledné ceny nebo víc, kupujete-li si vlastní díla, platíte jen výrobu.

Podívejte se na můj profil.

Naškrábaná částka vám bude přeposlána na paypal, do banky nebo kam jste si zvolili. Uživatelské prostředí mi přišlo intuitivní. Pročetla jsem pár návodů na bublinkovém blogu. Nahrála jsem pár fotografií z prostředí urbexu a pár z přírody. Naházela je do tematických okruhů. Postupem času přibyly mnohé další.

Ke všemu jsem napsala popisky, tagy a spoustu dalšího. Jejich systém uživateli dost pomáhá a ulehčuje práci. Některé druhy zboží jsem povypínala, jiné pozapínala. Všimla jsem si, že lze zvolit mj. i barvu triček apod. Že je systém tak propracovaný jsem zjišťovala za pochodu. Nemusím ani platit za umístění díla na web.

Nelze však čekat zázraky, k prvnímu prodeji může dojít až za dlouhou dobu nebo vůbec, podle toho, na co se zaměřujete a jak moc budete vidět, na tak velké síti to není zrovna lehké a nejde to samo, a tak tento portál neřeší nic zásadního, je jen jeden z mnoha. Nakonec možná zjistíte, že to všechno nepůjde jak byste si přáli. Nečekejte vůbec nic, ale vytrvejte. Svých snů byste se neměli vzdávat, i když se třeba žádný úspěch nedostaví. Jsou to přecijen vaše sny, které máte rádi, a které vás naplňují. Vytrvejte.

Já třeba fotografuji, protože mě to baví. Fotografování, případně kreslení, i když jakkoliv neprofesionální, mi dává smysl.

Shrnutí

Je to jedno z mnoha míst pro fotografy a grafiky, kde mám možnost nabídnout některé své fotografie ke koupi. V RedBubble tisknou na rozličné předměty – od zarámovaných obrázků, přes trička, hodiny, nálepky až po pohlednice. Jim se zaplatí výroba, materiál a poštovné a mně přijde pár peněz, podle toho jaký markup jsem si nastavila. Příkladem může být obrázek za €9.07, já z tohoto prodeje získám €1.81. Takhle to funguje. Připojím pár ukázek.

Podaří-li se mi něco naškrábat, obvykle to jde zčásti také do artů dalších tvůrčích lidí. Sem tam něco upnu do milověcí, které obvykle sepisuji jednou ročně.

Měli byste vědět, že zasílají peníze až když naškrábete 20€ a k určitému datu v měsíci, případně jednou ročně pokud se vám částky nepodaří dosáhnout.

Poslední update proběhl 02. března 2021 (galerie).

Ukázka některých produktů

Printy z RedBubble