Má tvorba na RedBubble

Už nějakou dobu přemýšlím nad tím, že bych trošku popolezla z ulity. Jakožto tvor, který si většinu věcí nechává pro sebe, stejně tak myšlenek, jsem objevila dost zajímavou bublinu, plnou tvůrčích osobností. Ta bublina umělcům a fotografům umožňuje ukázat světu jejich tvorbu, kterou si můžete zakoupit a oni tak získají pár peněz pro další činnost. Jmenuje se RedBubble.

Je to jedna z mnoha stránek, které nabízejí tuto možnost. Existuje i Zazzle nebo DeviantArt a další. Možná i vy nějaký takový portál znáte. Je třeba pročíst podmínky. Nemám tu žádné marketingové oddělení, dokonce ani tiskárnu, abych si obrázky mohla vyrábět sama a pak je rozesílat do světa. Vzala jsem tedy zavděk červenou bublinou, kde by se právě o tohle měli postarat. Nabízí mnoho produktů, od zarámovaných obrázků, přes trička, hodiny, nálepky až po pohlednice, na nichž můžete prodat své dílo. Jim se zaplatí výroba, materiál a poštovné a vám přijde pár peněz, podle toho jak jste si to nastavili v systému (musíte však dosáhnout částky 20€, pokud toho nedosáhnete, peníze budou vyplaceny jednou ročně). Můžete prodávat a dostávat 20% z výsledné ceny nebo víc, kupujete-li si vlastní díla, platíte jen výrobu.

Podívejte se na můj profil: http://www.redbubble.com/people/trin4ever

Naškrábaná částka vám bude přeposlána na paypal, do banky nebo kam jste si zvolili. Uživatelské prostředí mi přišlo intuitivní. Pročetla jsem pár návodů na bublinkovém blogu. Nahrála jsem pár fotografií z prostředí urbexu a pár z přírody. Naházela je do tematických okruhů. Vytvořila jsem kalendář, kde si zákazník může zvolit měsíc, od kterého se bude začínat. Což je fajn věc.

Ke všemu jsem napsala popisky, tagy a spoustu dalšího. Jejich systém uživateli dost pomáhá a ulehčuje práci. Některé druhy zboží jsem povypínala, jiné pozapínala. Všimla jsem si, že lze zvolit mj. i barvu triček apod. Že je systém tak propracovaný jsem zjišťovala za pochodu. Nemusím ani platit za umístění díla na web.

Nelze však čekat zázraky, k prvnímu prodeji může dojít až za dlouhou dobu nebo vůbec, podle toho, na co se zaměřujete a jak moc budete vidět, na tak velké síti to není zrovna lehké a nejde to samo, a tak tento portál neřeší nic zásadního, je jen jeden z mnoha. Nakonec možná zjistíte, že to všechno nepůjde jak byste si přáli. Nečekejte vůbec nic, ale vytrvejte. Svých snů byste se neměli vzdávat, i když se třeba žádný úspěch nedostaví. Jsou to přecijen vaše sny, které máte rádi, a které vás naplňují. Vytrvejte.

Já třeba fotografuji, protože mě to baví. Když jsem v lesích, pomáhá mi to nezešílet ze světa tam venku. Fotografování, i když jakkoliv neprofesionální, mi dává smysl.

Shrnutí

Je to jedno z mnoha míst pro fotografy a grafiky, kde mám možnost nabídnout některé své fotografie ke koupi. V RedBubble tisknou na rozličné předměty – od zarámovaných obrázků, přes trička, hodiny, nálepky až po pohlednice. Jim se zaplatí výroba, materiál a poštovné a mně přijde pár peněz, podle toho jaký markup jsem si nastavila. Příkladem může být obrázek za €9.07, já z tohoto prodeje získám €1.81. Takhle to funguje. Pokud se vám má tvorba líbí nebo se chcete jen podívat, navštivte mé portfolio. Děkuji. Připojím pár ukázek.

Měli byste vědět, že nově (2019) zasílají peníze až když naškrábete 20€ a k určitému datu v měsíci, případně jednou ročně pokud se vám částky nepodaří dosáhnout.

Poslední update proběhl 13. května 2019.

Obrazárna