Lesy v Dubí

Zajeli jsme se podívat do Dubí do lesů, k rybníku a ke kostelu. Osvěžit si zapadlé vzpomínky a lehce promrznout během aprílového počasí. Sníh jsem zase viděla jen z dálky, ležel na úplném vrcholu kopců a sem tam i něco spadlo, spíš ale pršelo, místy déšť nabýval sněhových tvarů, aby jej záhy vystřídalo svítící slunce.

Nemůžu nevzpomenout na úzké uličky, vykopané v závějích sněhu na dvorku, na sjíždění na saních až od louky a na další drobné detaily, které se mi ještě nevykouřily z hlavy. Dnes je po starém lese i po sněhu v údolí veta, ale protože už není letní křoví, dá se zahlédnout ledasco. Třeba starý vyschlý pramen v rokli.

Rybník vypadá stále stejně neudržovaně a to i jiná místa. Kam jsme se tentokrát už nestihli vydat, byla hájovna a slavný jeskyňový strom, kde si každý hrával. Z Cínovce se valilo jedno auto za druhým a i když byl svátek, venku to docela žilo. Stará nálevna Chaloupka pod hrází zela prázdnotou, za to u posezení na kopci ležela halda čerstvých odpadků. Lidi si ty lesy vždycky tak hezky vyzdobí a tak pěkně se na to kouká (sarkasmus).

U kostela stál ozdobený stromeček a obří adventní věnec svítil čtyřmi obřími svícemi. O kapličku v lese se někdo pěkně stará a i Paraple drží tvar. Pamatuji si takovou polorozpadlou stavbičku, která mi tenkrát připadala strašně daleko a dnes jako by kamenem dohodil. Mno, po úspěšném vymrznutí jsme se odteleportovali dom.

Video

Foto