Les v mlze podruhé

V pátek 21.12. už celý den pršelo a od druhé hodiny bylo celkem šero, ještěže jsem měla možnost vyběhnout ven ve čtvrtek, kdy u nás napadlo zase trochu sněhu, všechny stromy byly ozdobené námrazou a jinovatkou a kopec se topil v husté mlze.

Nebylo vidět nic než pár stromů, bílá cesta se ztrácela v nicotě a fantazie otevírala dveře do jiných světů. Dole už všechno pomalu tálo a tvořila se všemi oblíbená břečka, skrývající špínu a bláto. Na kopci však vládl mráz, mlha se valila přes vrchol a na větvičkách vyrůstaly květy jinovatky.

Byla to paráda a já jsem si zase po dlouhé době zacvakala a natočila nějaký materiál, obsahující nejen záběry z přírody, ale i turistu – figuranta, náhodné turisty a valící se mlhu z pár časosběrů. Nebe nebylo v dohledu, a tak netuším, jestli třeba vrchol Milešovky měl větší štěstí. Kamera je alespoň na Lovoši – pro ty kontrolní údaje o viditelnosti přijde vhod.

Video jsem sestříhala ze dvou procházek. Zkusila jsem novou věc, po té, co jsem se objevila ve videích s exkurzemi v dolech. Zdržuje to ještě více, když se někam sápu po zasněžených šutrech, než klasické natáčení či fotografování. A také si dávám setsakra pozor, aby stativ stál opravdu stabilně. Nějak jsem si to zrežírovala, ale nemusíte mít strach, že bych začala kecat do kamery, předně mi to vůbec nejde a zadně raději stojím za kamerou, když jde o nějakou tu audiovizuální tvorbu.

Veselolé vánice a kreativní nový rok 2019.
Veselolé vánice a kreativní nový rok 2019.
Správný stromeček stojí nakřivo.
Správný stromeček stojí nakřivo.

Anyway, užijte si konec roku podle sebe a následující rok aby zase přinesl něco dobrého a to zlé si strčil za klobouk.

Video

Foto