Laboratoř

Cizí zaneřáděné pracoviště s opuštěnými baňkami a zkumavkami, překryté pavučinami, stejnými, které najdeme v každém okně, se nám zdá celkem fotogenické. Ještě když k tomu přičtu vrstvu prachu a korozi na vědeckých přístrojích – dnes by to byly designové kousky do každé laborky – mám celkem ideální aranžmá pro hezký urbexácký snímek do rodinného alba. Rodinou se myslí jednotlivé destinace.

Ovšem mít podobný bordel na vlastním stole, nebylo by to tak sexy. Laboratoře však nabízí hromadu barevného skla a rozličných přístrojů, které bychom mohli hledat například ve vaultu z Fallouta, ke zdokumentování. Letitý prach a archivní obsahy dodávají tomu či onomu zátiší nádech jedinečnosti a jiskru, kterou vidíme hlavně my, totální šílenci, co jdeme takhle jednou lesem a pak se schováváme tři hodiny v křoví, abychom se na ty houby stejně vyprdli a šli raději nafotit zšeřelé kouty za zdmi, skrývajícími různá tajemství.

Skleněné zátiší.

Kromě chladu a sterility vědeckého zázemí nacházíme i rukou psané poznámky, telefonní čísla, či kapesní kalendáře pod zaprášeným sklem na psacím stole, na nějž někdo vyskládal obsahy prosklených skříněk a nechal to tak. Skříňky samotné pokrývá vrstva plísně Amáty a tak jsme rádi, že bylo větráno. Podle nejrozšířenějšího posledního letopočtu, nalezeného na několika listinách a vzrostlému lesu lze odhadovat, že místo leží zapomenuto už druhou dekádu. Budova jeví známky poškození vodou pod rovnou střechou, kam zatéká, takže se bude postupně ničit dál. Kromě toho u ní byl čerstvě navršen jakýsi bordel a schodiště doznalo poškození. Takže bacha na to. Sad story. Stupid people. Jako obvykle. Kdyby mohly tovární hodiny v kanceláři odtikávat poslední momenty před totální devastací, asi by to číslo nebylo moc vysoké.

Některé snímky jsou focené z ruky, jiné z mého rozbitého stativu, který se kýve a už moc stabilní není, přičtěme rozvrzanou podlahu a taktéž nás dohnalo šero. Nevím jestli je tu ještě nějaká šance, že se k budově vrátíme a nafotíme nějaký ten vědeckofantastický falloutovský servis či broušené sklo, ale kdyby se to podařilo, třeba tu něco přibude. Pár obrázků jsem vybrala do malé galerie.

Videozáznam

Po třech hodinách v křoví