Krušnohorský hřbitov

Navštívili jsme kostel svatého Bartoloměje a malý německý hřbitov v českém horském pohraničí. Kam až oko dohlédlo, táhly se kopečky Krušných hor s úžasnými smrkovými lesy a huňatou vrstvou mechu pod jejich korunami.

Současný kostel pochází z konce 18. století a jeho stavitelem byl sokolovský mistr Johann Andreas Leistner. V neděli byly dveře kostela otevřeny, a tak jsme měli jedinečnou příležitost nahlédnout do jeho interiéru. Pozdně gotická křtitelnice pochází ze století 15. a kostelní zvon z cínového bronzu z roku 1565.

U bývalé fary stojí dřevořezba svatého Bartoloměje. Na hřbitově se nachází pomník Obětem 1. světové války s velmi dlouhým seznamem mužů, kteří tehdy přišli o život. Vidět některá příjmení několikrát za sebou vede k různým úvahám.. Nalevo od památníku je jeden maličký, ve křoví, obětem další velké války, který jsem naneštěstí přehlédla.

Video jsem nechala interpretovat jako 29,97 fps záběry. Čímž jsem získala zpomalení za ještě stále slušného počtu snímků za vteřinu. I když se snažím natáčet pomalu, pak je v ruce držená miniaturní kamera stejně rozlítaná a záběry jsou jak ze zemětřesení. Výsledné video je pomalé a nemělo by způsobovat motion-sickness, samozřejmě vyjma úvodního příjezdu, také by mohlo běžet na starém notebooku ;).

Video

Foto