Kreslím scénku s potkany a včelu

Abych navázala na ostatní grafické posty, vytáhla jsem z temnot harddisku jednu 10 let starou malůvku včely na květině. Trochu jsem ji poupravila v Gimpu, ale co je důležitější, nakreslila jsem si ji znovu v Inkscape, abych obrázek mohla kdykoliv zvětšit nebo zmenšit beze ztráty kvality. Ještě jsem se pověnovala svým potkanům a vytvořila jsem několik variant obrázků, mj. s nápisem Rat Mom a Rat Dad.

Včela už není tak plochá a jednoduchá jako kresby potkanů, které jsem chtěla mít velice zjednodušené. Časem bych si chtěla nechat udělat nějaké printy, ale to počká. Ke včelce přibyly stíny, režimy překrytí a také pár gradientů. To bych ráda ještě krapet prozkoumala. Šlo by to udělat i tak, že v Inkscape namaluji základní tvary a stíny dokreslím v Gimpu. Čím více vrstev a serepetiček, tím pomalejší odezva v Inkscape, ale i to se může časem zase vylepšit. Za celou tvorbu mi program spadl jen jednou, ale určitě si ukládejte různé verze a zvlášť, ale to je potřeba i u komerčního softwaru. Jistě tam lze nastavit, aby program průběžně vytvářel zálohy či kopie.

Obrázky uploaduji na Rebubble, Zazzle i Society6. Nejlépe zatím funguje Redbubble. Zazzle je složitější a pomalejší na ovládání a Society6 je pro mě zatím velkou záhadou :). Do budoucna se může stát, že své pole působnosti rozšířím o další print-on-demand služby, ale také se může stát pravý opak. Kdo ví.

Video

Screenshoty z tvorby