Kreslení tužkou

Dlouho jsem zase nic analogového nenakreslila. Psala jsem a chodila po lesích. Zrovna teď už je docela letní počasí a já nemůžu nevzpomenout na 16 kilometrovou výpravu za mrznoucího větru do lesů, která se odehrála docela nedávno. Kolikrát to ani nestíhám sledovat. Oprášila jsem své nové tužky a skicáky a nakreslila jsem pár obrázků.

Jako již tradičně nečekejte žádné zázraky. Kreslení používám pro relaxaci, pokud se to tak dá nazvat, když člověk sedí stočený jako paragraf s nosem u papíru nezměrně dlouho. Jedné noci jsem si narychlo spíchla stojánek, abych si ten krk nelámala tolik. Z krabice od nové klávesnice a kousku špagátu :D, velmi profesionální.

To je další položka do seznamu (tabletop easel). Plus nějaký skalpel na ořezávání tužek. Obávám se však, že si spíš odstraním nešikovnou součástku, pokud se mi někdy nějaký dostane do ruky.

Na obrázcích se vyskytuje stále to stejné jedno téma. Není to jen tak. Tváře jsou velmi challenging. Přesunu sem novější fotky z předešlého postu, kde už se to trochu nakupilo. Na květnových kresbách je jiné to, že nepoužívám pomocné čáry a proto to sem tam ujede, ale jde mi o to, vytrénovat oko a zkrotit mé kreslící chapadlo.

Člověk se ale nesmí nechat otrávit. Kresba tužkou také vyžaduje soustředění, mnoho hodin práce a svačinu při ruce. Natočila jsem i tvůrčí video do archivu, abych měla pocit, že jsem občas hnula brvou.

Někdy, ne vždycky, si k tomu zapnu kreativní streamy. Když jdou spát, přepnu na ty herní, pokud zrovna vysílají. Ale dost často začnu až někdy v noci a k tomu si pouštím hudbu ze Spotify. Občas se mi trefí do noty. Tvůrčí stavy přichází ve vlnách. Pořád je to ale lepší, než kdyby nepřicházely vůbec.

Video

Foto