Kreslení s tabletkou: Detektiv

Po dlouhé době jsem se zase pustila do týrání tabletu digitální kresby. Vytvářela jsem jednoduché vektorové nápisy s Noir tématikou a tak mě napadlo, že bych mohla zkusit namalovat další charakter. V poslední době si čtu samé detektivní romány (s notnou dávkou nadpřirozena) z období 30. let 20. století, sem tam si pustím i dobový Noir film a v neposlední řadě má vyjít remake mé milované hry Mafia: The City of Lost Heaven, což je skvělá zpráva a udělala mi ohromnou radost. A že si většinou s nadšeným očekáváním dávám bedlivý pozor.

Takže tyto detaily stály za tvorbou, na kterou jsem zase nějakou dobu nesáhla. A i tentokrát – obrázek není dokonalý a se vším hojně válčím, přesto mě bavilo u toho do noci či do rána sedět a kreslit. Snažila jsem se většinu věcí namalovat v softwaru MediBang Paint Pro, ale nakonec jsem se rozhodla scénu dodělat v Gimpu 2.10, protože jsem potřebovala jeho nástroje.

Vytvořila jsem tedy ještě navíc zářící nápis agentury. Na světelné proužky jsem použila Displacement mapu. Aby efekt fungoval, potřebovala jsem mít vrstvu s obrázkem pro Displacement stejně velkou jako vrstvu se světelnými paprsky, bez průhlednosti. Obrázek detektiva jsem tedy zkopírovala, převedla do černobílé, trochu jej rozmazala, sloučila s vrstvou s bílou plochou, zkopírovala vše a vložila do vrstvy nové. Světelné paprsky jsem pro změnu sloučila s černou vrstvou, označila vše a zkopírovala do nové vrstvy. Tím se oba obrázky ořízly do požadované velikosti a pak už jsem jen použila na vrstvu se světlem Filters -> Map -> Displacement a nastavila potřebné detaily. Výsledkem jsou deformované světelné paprsky, které jdou přes obličej a nejsou ploché, ale sledují křivky povrchu.

Černobílá Displacement mapa.
Černobílá Displacement mapa.

Pro pozadí jsem použila Grunge texturu od Logos by Nick. Na jeho kanále jsou i návody, jak si vytvořit vlastní textury z vlastních fotografií (to jsem bylo líné, ale třeba časem).

Jak jednou začnu něco tvořit – digitálně malovat – obvykle přestanu jíst a nedělám nic jiného, až tak mě tato tvůrčí činnost pohltí, ale jsou období, kdy to z nějakého důvodu nejde, no v posledních několika letech se to snažím prolomit. Odsunu teď bokem, že jsem posledních 14 dní koukala na Hawaii 5-0 a četla pokleslou literaturu ♥.

V Medibangu jsem vytvořila přibližně 70 vrstev. V Gimpu jsem vytvořila přibližně dvacet vrstev a se všemi efekty, maskami a rozlišením už se na mém postarším stroji z doby kamenné krapet vlekl. Šlo by si s tím více pohrát, jako vždycky. Takhle mi to zatím stačí. Enjoy.

Video

Screeny