Kreslení s tabletkou 4: les

Zkusila jsem si namalovat první scénu v hustolese. Nějaké ty stromy a brebery. Na pozadí jsou světelné paprsky, v nichž se nacházejí jak vrstvy s průhlednou bílou barvou, tak několik černých pruhů, vytvářejících stíny. Vrstev v souboru už bylo příliš mnoho. Poukládala jsem si tedy různé verze obrázku a sloučila některé skupiny, jako domečky, stromy se stíny apod.

Příště možná zkusím trochu menší projekt. Záznam obrazovky také zatěžuje komp, takže ke konci už jsem postup nenahrávala, dodělávala jsem trávník a cestu jsem také změnila na pár šmouh grunge štětcem. Ve videu je ještě závěrečné kolorování lamp a světel v popředí. A i tentokrát by se u toho dalo sedět ještě minimálně dva dny a všechno pěkně učesávat. Nadále pracuji v Gimpu, i když v tomto případě už měl co dělat.

Na dalším obrázku se nachází šnečisko a berušky na listě. Už mě postihlo i to, že jsem přišla o hodinu práce. Nikde nebyl žádný soubor navíc, který by šel obnovit, takže jsem půlku berušky a veškeré listí musela kreslit znovu. To nepotěší, akorátže když se člověk do něčeho zažere, tak na to zapomene a Gimp, pokud vím, žádnou takovou užitečnou funkci jako je automatické ukládání záloh nemá, což je pro tvůrčí proces velké mínus.

Video

Screenshoty