Kresba zvířátek a lesatostí

Trochu opráším kresbu a nanosím sem některé obrázky, které jsem vytvářela v průběhu let 2019 – 2020. Většinou tvořím pro zábavu, ale to neznamená, že nechci, aby se mi něco z toho času, stráveného nad software nevrátilo. Z toho důvodu některé věci nahrávám na RedBubble.

Namalovala jsem několikero zvířátkových a lesních scének. Ty vektorové (škálovatelné beze ztráty kvality), jsou jednodušší, protože tam je potřeba tvořit bod po bodu křivky, ale zase si můžu vyexportovat jakoukoliv velikost (pokud mi neupadne počítač). Pro vektor využívám služeb programu InkScape.

Další kresby jsou z počátku kreslené v Gimpu. Ten je trochu složitější na ovládání i na systémové zdroje. Ostatní jsou už kresleny v MediBang Paint, což je japonský kreslící prográmek především pro tvůrce mangy, ale dá se v něm stvořit cokoliv. Ve své době byl light-weight a fungoval i na mé šunce.

Malovala jsem jak své potkany, tak achatiny nebo zvířátka, která jsem viděla a vyfotografovala v zoo. Scény jsem si vymýšlela na papír a po té jsem je fotografovala a nahrávala do PC (scanner dosud nemám). Než jsem si pořídila první miniaturní tablet, věnovala jsem se hlavně vektorové grafice. Kreslit myší se dá trochu také, jinak bych tenkrát nemohla páchat webové designy. Ale malý tablet je určitě o stupeň výš.

Zde je sbírka různých obrázků s přírodní tématikou.

Zvířátka na RedBubble.

Videa

Obrázky