Kresba originálních postav

S miniaturním grafickým tabletem jsem začínala až v roce 2020. To jsem si jeden půjčila od kamaráda, abych si vyzkoušela, jak se s tím pracuje. O měsíc později už jsem měla vlastní miniaturní tablet a začala jsem si na papír črtat trochu prkenné návrhy scén ze svých povídek. 18+.

Protože proč ne. Nějak se začít musí, kreslila jsem tedy vlastní originální charaktery, přičemž jsem se občas nechala inspirovat noir filmy nebo jsem obšlehla fotografii, do které jsem umístila vlastní postavu. Nejlepší by bylo prostě někoho požádat o fotku té či oné pozice, ovšem dotyčné osoby by měly být hravé a hlavně se moc neptat :D. Takhle musím improvizovat s foťákem, zrcadlem nebo nad tím dlouho přemýšlet, když klasické metody nelze aplikovat.

Ukousla jsem si velký krajíc v podobě dvou lidí na jednom obrázku. A to několikrát. Má to své mouchy. Hejna much. To zmiňuji, aby se to obecně vědělo. Ani po dvou letech mi to moc nejde, každý obrázek, který kreslím digitálně, obvykle trvá opravdu dlouho.

Než se ze skicy stane lineart, uběhne obvykle ještě hromada pokusů a omylů namalovat anatomii alespoň vzdáleně srozumitelně. Z toho důvodu sem přidám i pár work in progress screenshotů z tvorby.

Snažila jsem se většinu věcí namalovat v softwaru MediBang Paint, dodělávky jsou občas páchané v Gimpu. Analogové kresby většinou nedodělávám, dost často jsou kreslené jen jedním typem tužky, protože okolo toho nemám touhu chodit po špičkách.

Sesumíruji sem své amatérské pokusy jak z digitálního malování tak z kresby na papír. V galerii jsou jak videa, tak screeny.

The Violinist with Wings na RedBubble

Videa

Videa by měla být jak šla za sebou, od nejstaršího až po nejnovější, které je úplně dole na seznamu.

Obrázky