Krátký bouřkový časosběr

V noci 11. června 2019 se nad republikou přehnala bouřka a předvedla parádní světelný stroboskop. Vyzkoušela jsem si noční časosběrný režim na vypůjčeném GoPro. Testovala jsem různá nastavení. Zatím nejlepší se mi jeví klasický nightlapse, ukládaný jako série *.jpg obrázků, s expozicí nastavenou na 2 vteřiny. Bouře prolétla celkem rychle. Ráno jsem ještě zapla denní časosběr, ale neměnila jsem žádné další nastavení.

Slunce je tedy velmi přepálené a zářivé. Nechala jsem kameru pracovat a v naprostém zombie stavu jsem šla dospat. Ještě teď mám pocit, že mi odumřel CPU. Snad to spraví druhé kafe. Do 30 stupňového vedra ideální (sarkasmy). Ještě se podívám, nejde-li GoPro nějak přenastavit, určitě se s tím dá zkusit lovit blesky, ale mám dojem, že noční expozice je příliš dlouhá, a tak z krásných vlásečnic blesku vznikne světelná koule.

Připojím sem ještě jednu bouřku z pozdější doby. Líbí se mi, jak se ty mraky valí a blýská se v nich, takto zrychlené to vypadá vskutku děsivě i úžasně, tedy až na ten úhel. GoPro nedisponuje zoomem a vystrkovat kovovou tyč s kamerou z okna se mi také moc nechtělo :D.

Videa