Jeskyně Čertova pec a lesy

V nížině se velice pevně drží mlžná poklička, teploty se pohybují okolo mínus 4 stupňů Celsia, takže je aspoň šance vyfotit huňaté stromy, lesy a popraškem zaváté cesty. Celý den panuje šero, ale i tak je v lese krásně. Klid a nikde ani živáčka.

Přidám i výmluvný ukazatel, takže všichni budou vědět „kde to je“. Prošli jsme se jen kousek, abychom zbytečně nezmrzli. Lesní cesta se tvářila víceméně stejně jedním i druhým směrem. Občas se klikatila okolo ztichlých stavení. Vítr se proháněl ve větvích. Do kraje nebylo přes všudypřítomnou mlhu vůbec vidět, ale hluk od silnice dal tušit, že civilizace leží blízko.

Největší a nejlezavější zima nás překvapila u již několikrát navštívené jeskyně (240 metrů n.m.), kde mi málem odpadly ruce. Jeskyni zdobilo pár rampouchů. Vzorek přihodím. Jen tu přibylo bordelu a v údolí za jeskyní zrovna drtili popadané větve. Nedaleko jeskyně stojí restaurace a mají tu i rozličnou zvěř. Jak tam vaří nevím, ale vůbec nemusíte dělat bordel v lese a můžete se i podívat, co mají dobrého.

Jeskyně a lesní cesty