Jak jsem hrála Mafii

Jak jsem hrála Mafii? Jak jen to šlo a také se to občas vůbec nepovedlo, to když se proti mně spikly všechny herní mechanismy. Nejlepší mafiánská gamesa ever.

Po té, co Tommy zlikvidoval ředitele hotelu Corleone a jeho kancelář pro výstrahu ostatním upravil po mafiánském způsobu – řekněme, že zde zavládla výbušná atmosféra, bylo nutné, aby uprchl bandě poldů, kteří zde byli rychleji, nežli stačíte říct Omerta.

Přes krutou přestřelku na střechách okolních budov se probojoval až do nedalekého kostela. V naději, že ho nikdo neviděl, se uchýlil do schodišťové šachty. Snad je to ta správná cesta. Ale co čert nechtěl. Octl se přímo uprostřed pohřbu hlavouna Billa, kterého zlikvidoval před několika dny. Smůla.

Měl jen několik vteřin, aby si oddychl a urovnal si v hlavě vše, co až doposud zažil. Don Salieri jej poslal umlčet děvku Michelle, která vynášela informace, aby zachránila vlastního bratra, dále měl odkráglovat ředitele hotelu – jejího zaměstnavatele, škodnou v rajónu. Ji nechal jít. Nejspíš měkne. Její tvář už nikdo neměl v Lost Heavenu spatřit. Jeho si ale podal. Maníky, kteří mu hlídali zadek, smetl hned v hlavní hale. Padli všichni.

Bitva o život se rovnala peklu. S pomocí svých nejlepších – kovově chladných přátel aplikoval medicínu „devět gramů mezi oči“. Farářovo rozčarování nad zaneřáděným svatostánkem spravil tučný balíček bankovek. Ovšem jak už to tak bývá, zpráva o útoku na Corleone se rozšířila rychlostí blesku a zahltila celé město.

Tommymu na útěku rozbili poctivě ukradený vůz, takže musel využí služeb městské hromadné dopravy. Snažil se tak ztratit z radaru všem potenciálním vykonavatelům spravedlnosti. Naštěstí tu doprava funguje i bez revizorů. Jenže zákon schválnosti je neúprosný. Tramvaji zablokovala cestu jakási kraksna, takže se nebohý Tommy musel vydat na cestu po svých.

Ihned se za ním pustili men in blue. Tommyho dělilo od řešení této zapeklité situace jen několik desítek metrů ke stanici nadzemky v Downtownu. Stalo se však nečekané. Během okamžiku byl Tommy obklíčen uprostřed ulice. Nějaký chytrák ho rozmázl po kapotě svého vozítka, takže si dám reload a zkusím jinou taktiku.

Pokus o stealth techniku, kdy se Tom tvářil jako kostelní zeď, či jako trávník okolo, zdá se vycházel. Na obzoru se okamžitě vynořila zkouška – polda na hlídce a za ním hned další. A vida, ukazatel Wanted klesá a postupně zhasíná. Vzduch je čistý. Snad mi pomůže támhleten Shubert Six a jede se domů.