Hrad Kamenice a výpravy do lesů

V červenci jsme nějakou dobu strávili pobytem v severních krajích. Pokud jsme se zrovna neváleli na dvorečku, prolézali jsme dvoumetrovou lebedu v zaniklých obcích. I nejednu kulturu jsme zažili, když jsme se po procházce v podzemí rozhodli zlézti nejbližší horu se starým hradem ze 14. století.

Objevili jsme tedy nejenom pěkné zbytky starého hradu, ale i romantické výhledy z 16 metrové dřevěné rozhledny v jeho útrobách. Z okének lze dohlédnout k Milešovce a ke všem pohořím v okolí. Cestou zpátky některé zemdlelé členy napadlo, že bychom mohli jíti po normální cestě a ne po tom klikatícím se krpálu přes suťové pole. Jsou tam romantické skály a průseky, místa starých bran. Mu-ha-ha. Cesta se samozřejmě ztratila pod kraví ohradou, jak je v českých zemích zvykem a nejeden býk si nás mlsně prohlížel.

No, co se dalo dělat, nějak jsme se vymotali, bažinu jsme přebrodili, ohradníky přeskákali a zvířátkům se vyhnuli. Dali jsme si již několikátou okružní jízdu po vedlejších cestách, až jsme celí řiční našli všechny naše samohyby, dokonce i kola měly. Toho dne jsme brali jednoho dobrodruha na výlet. Byly to velice zajímavé vedlejší questy. Podvečerní slunce prozařovalo mraky a nespasené louky svítily zelení.

Super výlet. I mnohé další výlety se neobešly bez masochizmů, jako je pochod po asfaltce totální pustinou, ve které, považte, ležel gauč. Obešli jsme pár zřícenin z bývalého tábora a všude poletovali motýli. Vedro samozřejmě panovalo neúprosné, proto tak obšírně zmiňuji ono šmajdání po starých silnicích. Pamatuji si, když jsme přijeli celí uondaní například z Práglu, bylo nám již všechno jedno. Jistě nejeden z vás zažil okružní jízdy po vykopávkách na našich silnicích. Indy to stočil na zpustlou zkratku temnícím lesem a přibrzdili jsme u stánku s naprosto dokonalou ledovou kávou. Takový světlý bod, když už jeden fakt, ale fakt ztrácí naději :).

O hradu Kamenice: https://www.hrady.cz/hrad-kamenice-zamecky-vrch/texty?tid=303&pos=1000

Video

I spent holidays in my favorite place (mostly reading and slacking), which is very near to abandoned and defunct villages. We also travelled a bit here and there, checking on stinging nettle height (really tall) and mosquitoes thirst in the woods (extreme), and if our shoe soles melt on the abandoned road (yup). We also took another explorer to few destinations (poor guy :). Namely to the underground tunnels and then we went to the castle (from 14th century).

Foto