Hrad Hasištejn

Navštívili jsme hrádek Nenávist, ležící za Chomutovem a měsíční krajinou povrchového lomu. Stojí v zelených kopcích, za jejichž vrcholky spatříme větrnou elektrárnu a při pohledu do údolí komíny elektráren Prunéřov, toho času za závojem deště. Pro unavené výletníky je tu jedna dobrá zpráva, parkoviště je hned u brány, ale také jedna špatná, že místní hospůdka nepremává. Ve zdivu se rozlézají trhliny a vrásní i vyšší z věží.

Věže jsou přístupné dvě a je z nich vidět široko daleko. Objevili jsme tu i spoustu pomenších průchodů pod hradem, nebo na hradby, sklepení s jezerem i to, že studna je plná suti. Hrádek jsme si procházeli sami, u stěžejních bodů visí větrem ošlehané infocedule, z nichž se lze dočíst něco o historii a vzniku hrádku ve 14. století.

Nad našimi hlavami se zhusta honily mraky, tak jsem zachytila pár slunečních skvrn na zdivu. V hlavní věži fičelo, ale déšť se nakonec přehnal okolo. Zaujala mě mnohá zákoutí, a tak mám vyfocený každý zákrut. Bylo tam fajnově a hradomilcům, co mají raději podobný druh hradů (rozpadlé, ale ne moc, bez průvodce, s věžkou a nějakým tím sklepením), jej mohu doporučit k prozkoumání.

Následuje krátké video. V galerii najdete hromadu detailů a věže téměř ze všech stran a z každého podlaží.

Video z hradu Hasištejn

Hrad Hasištejn