Dubnový krysový zápis

Venku to místy vypadá na jaro, v Ralsku jsou ještě stále zamrzlé louže a u mě je všechno při starém. Potkani papají, řádí, padají a dupou. Theodorek válčí dál. Oba jsou stále při chuti a nedávno jim cinknul druhý level. Každý potkanář ví, že druhý level už je kmetský věk, pánové si to zatím dávají s přehledem.

Spíchla jsem kraťoučké video na potčí téma. Vpodstatě jsem natočila jejich druhou nejmilejší činnost, ta první je spaní. A také krapet z jejich hřiště a domečku. Jako podestýlku používám Asan a podložky. Asan v případě, že musím odjet na několik dní, jinak je to celkem drahá záležitost. Mám verzi s koloidním stříbrem.

Náplň do spacího domečku je všechno možné z papíru a musí se obden vyměňovat. Ve videu zrovna bydlí v modrém baráku Rody Igloo od Savicu. Má hned tři výhody – dá se rozebrat na dvě poloviny a pohodlně vyškrábat, na obou bocích jsou větrací otvory, vejdou se do něj dva dospělí samci, tedy aspoň ti moji ano :). Uvažuji, že až se oteplí, dostanou něco vzdušnějšího, za podestýlkou se v baráčku sráží vlhkost, jak se v něm celý den válí. Pravděpodobně jim do klece šoupnu Sputniky.

Ve výběhu převládají tunely, krabičky, cihly na broušení drápů a rozličné věci, pod které si mohou zalézt a kout pikle. Občas se rozeběhnou do prostoru obnovit značky nebo mi koukat do talíře, případně jak hraju. Theo si zvykl chvíli spát pod mikinou, jednou zase chrápal za krkem a po očku sledoval, jak hraju Kingdoma. Vydrží mu to tak půl hodiny. Jako mladý byl hodně hyper a neměl na nějaké ležení v mikině čas. Cookie si také občas přijde pro drbání, ale na nějaké dlouhodobé povalování se na člověku je stále moc hyper a tak se nezdrží. Případné další obrázky budu, jako obvykle, přidávat pod tento nejnovější post.

Video

Foto