Depeche Mode v Praze 24.5.2017

Na Depešácích jsem si regulérně vyřvala hlasivky. I když jsem stála kilometr od pódia v davu druhého sledu, musela jsem si věčně stoupat na špičky a rvát se o své milimetry prostoru a to nějakých pět hodin – ojojoj. Tož takové na nás s Indym zbyly lístky :D.

Ale i když můj humanoid ryčel hrůzou a záda se chtěla odstěhovat do lepších krajin, vůbec toho nelituji. Depešáci začali hrát před osmou a skončili až někdy v noci. To už přesně nevím, protože jsem dlouho plula s davem a pak visela v šalině na tyči, že ani nebyla možnost hodit oko na časomíru.

Depeche Mode započali songem Going Backwards a pokračovali So Much Love, což můžeme najít na nové desce Spirit. Trochu jsem se bála, že nám Dave Gahan odpadne, bo se stihl orosit už při prvním songu, ale dal nám všem jasně najevo, že on tedy rozhodně do šrotu nepatří. Neustále ladně poskakoval a tančil po pódiu, sem tam zabrousil po molu mezi lidi, což mi třeba na Rammsteinech trochu chybělo, tedy ne ty kreace, ale molo :D.

Vše jsme mohli sledovat na dvou obřích obrazovkách po stranách pódia a na velké za kapelou, některé písně byly doprovázeny videoklipy. Velice mě potěšilo, že Depešáci zahráli hromadu mně milých vykopávek, které ráda poslouchám. A Question of Lust, která začala jen za doprovodu klavíru, Personal Jesus, který nesmí chybět, Enjoy The Silence a další.

Když Martin Gore zpíval baladu Somebody, celý stadion vytáhl –louče– –zapalovače– smartphony a všichni zhusta zapínali baterky. Během většiny písní davem zněly refrény nebo i celé texty, mnohokrát nechal Dave zaznít chorál ze stadionu od fandů v černém. Ruce byly neustále nahoře (a to nejen ty s telefony, lol) a mám pocit, že tohle přelévání energie z pódia do davu a zpátky tady fungovalo skvěle.

Zazněla také coververze písně Heroes, jako hold Davidu Bowiemu, po jejímž dohrání Dave zvedl ruku k nebi a řekl „Thank you“.

Jestli se sem Depešáci ještě někdy vypraví, chtěla bych být u toho. Vůbec by mi nevadilo sedět na tribuně jako u Rammstein. Vlastně tady kolikrát stejně nikdo neseděl :). Na tento koncert jsem si půjčila křiváka, nehrozilo třicetistupňové horko, takže přišel tenhle depešácký cosplay vhod :D.

Setlist: Going Backwards, So Much Love, Barrel Of a Gun, A Pain That I’m Used To, Corrupt, In Your Room, World in My Eyes, Cover Me, A Question of Lust, Home, Poison Heart,Where’s the Revolution, Wrong, Everything Counts, Stripped, Enjoy the Silence, Never Let Me Down Again, Somebody, Walking in My Shoes, Heroes, I Feel You, Personal Jesus