Čmárání s tabletkou

Zapůjčila jsem si malý tablet na kreslení, Wacom Intuos S. Má dohromady 6 konfigurovatelných tlačítek a po instalaci ovladačů a nastavení zařízení v Gimpu, jsem se rozhodla, že někomu zkazím fotku. Tímto se omluvuji Rey, že byla pokusným králíkem.

Zjistila jsem, že mě od kreslící placky dokáží odtrhnout jenom určité tělesné podřadnosti, jako například hlad. Aby byl Wacom tablet rozpoznám programem, je potřeba program spustit za pomocí pera a nikoliv myšky. Tablet fungoval v open source kreslícím programu Gimp celkem dobře. Občas sice zaspal při přepínání nástrojů – gumovátko a štětec, ale jinak vytrvale fungoval po celý maraton. Ještě nikdy jsem s tabletem nepracovala, a tak to bylo všechno nové. Nad výsledkem je třeba přimhouřit několik očí, ale bavilo mě to řádně. Nevím, na co jsem celé ty roky myslela, třeba bych dneska už uměla kreslit počítačoviny, no co už.

V jednom moudrém videu jsem se doslechla, že je třeba také začít něco dělat a né jen koukat, jak něco dělají ostatní (ráda se koukám, jak ostatní něco tvoří). I když jsem trochu oňufala třeba Blender (vřele doporučuji), pořád někde ve skrytu bublala potřeba kreslit v nějakém prográmku a myší to šlo, spíše nešlo, leželo.

Musím dodat, že mě kreslení opravdu bavilo, i když to vpodstatě bylo jen obkreslování, trvající tisíc let, při čemž mi zatuhla nejenom ruka. Také nemám zavedené žádné postupy a tak jedu pokus – omyl – nějaký tutoriál na Youtube. Výsledkem je první malůvka na tabletce. Takže zde se hodí poznamenat, že se ta kreativita třeba časem může vrátit i z nejtemnějších hlubin vesmíru. Chce to však ještě krapet praxe.

Kromě lesů, listí a potvůrek, jsem Rey domalovala Bena. Už o měsíc později a vlastním miniaturním tabletem. A aby řeč nestála, nakreslila jsem ještě jednu Rey. Možná přidám další věci. Tématické obrázky asi budu dávat k tématickým postům. Myši k myším, Hvězdné války k Hvězdným válkám a tak podobně.

Timelapse

Screenshoty