Chudý hrádek a Čertova rokle

Vypravili jsme se společně s Ritterem a Indym do míst, kde se odehrávaly mé první tři larpy. Po turistické značce jsme se dostali do Čertovy rokle, v níž se nachází hned několik studánek, na fotce bude Čertova studánka a také jeden malý mlýn. Skalní stěny se tyčí do výše a dnem protéká potok. Rokle prošla rekonstrukcí v roce 2000, ale teď, v roce 2017 už je mnoho mostků zase rozpadlých a poházených bokem. My jsme prošli až k Dolskému mlýnu a pak vzhůru k Chudému hrádku, kde stával trůn a bojová aréna.

Hrádek stojí na samém okraji a některé místnosti už padly dolů ze skal. Zbylo z něho jen málo, plus sklípek, ve kterém se kdysi odehrála slavná larpařská svatba. Do Dřevčic jsme se vraceli přes louku, kde stával náš tábor a hospoda a než jsme došli k místu, kde skřeti vedli filozofické úvahy, odbočili jsme na cestu k několika domům, kde jsme trošku zbloudili a lezli dolů po svahu. I když slunce nesvítilo a v rokli byla tma, návrat do pravěku.. erm do starých míst, kde zůstal nejeden zlomený meč mě nabil energií. Dalo by se jít ještě dál k dalším pramenům v Dolském údolí a skřetímu ležení, nebo po louce k dalšímu táboru a kapličce. Třeba zase někdy..

Do rokle se určitě vyplatí vzít gumáky a stativ, ze kterého mi zase kousek odpadl, tak jsem zvědavá, jak dlouho mi ještě bude sloužit, v posledním roce dostal docela zabrat.

Chudý hrádek a Čertova rokle