Changelog aneb novinky květnové 2016

Když jsem se tak vrtala ve svém dlouhá léta nevyužívaném YouTube kanále a cpala tam jeden pěkný kolejní header a stříhala v jejich editoru video, napadlo mě udělat i nějaké další změny na blogísku.

Slider na hlavní stránce a zpomalení animace

Tak předně jsem chtěla zkusit umístit na hlavní stránku slider, který má každý tak strašně rád (ironie). Našla jsem si tři vhodné posty, které se mi budou ve slideru střídat, upravila jsem tři vhodné fotografie, pro budoucí reference mají rozměr 3072×825 px. Což je hodně, ale na některá šílená rozlišení je to stále málo :). A použila u oněch třech postů jako featured image.

Nastavila jsem si ve Sparkling tématu slider, aby sahal do této Featured kategorie a rotoval tak ty tři posty. Našla jsem si ID kategorie (prostým najetím myši v adminovi) a schovala jsem ji ze seznamu ve widgetu, protože je vcelku jinak nicneříkající. Na localhostu mám samozřejmě ID jiné než na live sajtě, na to je potřeba myslet (zapisuji si to za uši). Použila jsem tento kód ve functions.php, které už se mi párkrát povedlo rozbít:

//exclude category from widget list
function exclude_widget_categories($args){
$exclude = "195"; // ID from excluding category
$args["exclude"] = $exclude;
return $args;
}
add_filter("widget_categories_args","exclude_widget_categories");

Také jsem zpomalila animaci ve flexslider-custom.js (soubor jsem vyhrabala ve sparkling/inc/js).

slideshowSpeed: 9000, //Integer: Set the speed of the slideshow cycling, in ms
animationSpeed: 1200, //Integer: Set the speed of animations, in ms

A to je asi tak vše, co se týče šoupátka. Dále jsem již úspěšně nahrála krysová videa ze staršího telefonu, takže kvality co do zrna jaksi postrádají, ale nějaký sestřih jsem dala dohromady. Použila jsem k tomu editor přímo na YouTube, stejně tak jsem si vybrala hudbu přímo tam, aby nedošlo k nějakým bang bang banánům. S editory je to naštíru, nějak už nemám chuť něco shánět a dlouhosáhle zkoumat, jestli to funguje. Zase jsem tu hodinu na něčem zbytečně pracovala a ono se to pak ani neotevřelo :D. Každopádně wp videa z YT snad zvládá zobrazovat dobře, a tak doufám, že se to nerozsype všude jinde.

Kterak schovat hlášku „Leave a comment“

Šikovná věcička do CSS, když se náhodou rozsype disqus (mám ho tu na komentáře) a polovina internetu. Tak či tak mi tu zůstane hláška Leave a comment, které je potřeba se na chvíli zbavit:

.comments-link {
display: none;
}

Vypisování dynamického letopočtu v patičce

Dynamické letopočty v patičce jsou určitě také šikovné. Vyškrábne rok prvního a posledního publikovaného příspěvku. Do functions.php patří tato část:

/**
* dynamic copyright date
*/

function comicpress_copyright() {
global $wpdb;
$copyright_dates = $wpdb->get_results("
SELECT
YEAR(min(post_date_gmt)) AS firstdate,
YEAR(max(post_date_gmt)) AS lastdate
FROM
$wpdb->posts
WHERE
post_status = 'publish'
");
$output = '';
if($copyright_dates) {
$copyright = "© " . $copyright_dates[0]->firstdate;
if($copyright_dates[0]->firstdate != $copyright_dates[0]->lastdate) {
$copyright .= '-' . $copyright_dates[0]->lastdate;
}
$output = $copyright;
}
return $output;
}

A v souboru footer.php zakouzlíme tam, kde chceme letopočty vypsat. Například před <?php echo of_get_option( 'custom_footer_text', 'sparkling' ); ?>

<?php echo comicpress_copyright(); ?>