Chaloupka v temném lese

Bez urbexu nežiju. A každá, byť sebemenší, příležitost na nějaký vyrazit je vítána. Vzala jsem vyvenčit sklíčko, ale nevzala jsem si stativ, některé přízemní úhly jsou focené na blind. Je možné, že pokud bude vát příznivý vítr, ještě se tam půjdu podívat. Oběhali jsme s Montgomerym tři různě zachovalé chaloupky ze série mikro urbexy.

Bedlivě sledujeme, jestli místa, která chceme navštívit s foťákem, nejeví známky přítomnosti humanoidů. Pokud se tam s ničím nějakou dobu nehýbalo, je možné shrabat nástroje a jít udělat pár snímků a nezanechat stopy (heslo urbexáka, který nic neodnáší ani nepřináší). Chaloupky už byly otevřené. To, co v nich bylo je většinou odneseno (někdy jen na zahradu). Někdy je nábytek přeházený. Třeba v té nejhezčí chatrči jsou kamínka v úplně jiném rohu a kredenc na dvě části. Majitelé za sebou zanechali nábytek, zamčené dveře a opuštěné králíkárny. Kdosi pak vytlučená okna a mříž ležérně opřenou o zeď.

Na přístupové verandě leží kobereček s indiánským vzorem a uvnitř jsou ještě složené deky. Na poličce leží pár hrnků a zelený skleněný popelník. Skládací sedátka stojí venku pod stromem a padá na ně jehličí.

Jinde třeba nezbylo vůbec nic. Jen betonový základ, sklepení a komín. Nebo tajemná vrata na několik bytelných zámků, které se nenechavcům ještě nepodařilo dobýt. Už dávno však o těchto místech vědí, takže vše bude postupně mizet, bude zničeno a dřevěné části chatrčí postupně padnou, pokud to někdo třeba nekoupí. I když kdoví jak to tam s těmi pozemky vlastně je.

Dřevěný domeček se mi líbil jednoznačně nejvíce. Patří ještě někomu? Je pěkně zachovalý, skoro by stačilo jen vyhodit bordel..

V jedné z opuštěných zahrad jsme potkali srnku. Možná tam chodila pít do nádrže pod zbytkem pumpy, nebo se někde schovávala a my jí vyrušili. Chvíli jsme počkali, než najde cestu ze zahrady, a pak jsme pokračovali v průzkumu. Další zvířenu už jsme neviděli. V lese pak vyřvávali nějací lidé, to už jsme kutáleli k poslednímu domečku, k němuž se nikdo další neodvážil. Po zdokumentování opuštěných míst jsem zchroustala všechny sušenky a odvalili jsme pryč.

Chatrče